Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
У Запоріжжі продають картину із зображенням знаменитої марки
Поделиться

У вітрині Художнього салону з’явилась репродукція з зображенням знаменитої марки «Русскій воєнний корабль, іді …!»

У вітрині Художнього салону у Запоріжжі під час війни репродукції найдорожчих картин світу змінили патріотичні. 

Нагадаємо, що раніше однією з репродукцій найдорожчих картин, виставлених у вітрині Художнього салону, була «Оголена, що лежить» Амадео Модільяні. Вона стала найскандальнішою картиною у Запоріжжі у останні два роки й, можна сказити, прославила Худсалон. Все почалося навесні 2020 року, коли до салону зайшов обурений відвідувач та вимагав прибрати репродукцію з вікна, погрожував. Подробиці читайте тут

Репродукції з зображенням знаменитої марки та картин

Тепер же у вітрині збільшена до розмірів 40 на 50 см марка Укрпошти «Русскій воєнний корабль, іді …!», «Запорожці» або «Запорожці пишуть листа турецькому султану» Іллі Рєпіна та «Козак-бундурист» 19 століття невідомого автора.

Репродукції з зображенням знаменитої марки та картин

Репродукції з зображенням знаменитої марки та картин

 

Репродукції з зображенням знаменитої марки та картин

Марка «Русскій воєнний корабль, іді …!» користується величезним попитом. Нагадаємо, що Укрпошта провела Всеукраїнський народний конкурс на найкращий ескіз цієї марки. Було отримано майже 500 ескізів. Відібрали 20 найкращих з філателістичної точки зору. А з них, народним голосуванням у соцмережах, вибрали переможця, марку якого й надрукували. Їм став художник Борис Грох з Криму, який живе у Львові. 12 квітня у Запоріжжі, на Укрпошті відбулася урочиста презентація цієї марки. Коли вона тільки з’явилася, люди почали купувати таку велику кількість марок в одні руки, що Укрпошта ввела обмеження на її покупку. Придбати її зараз практично неможливо. (До речі, до 17 травня триває благодійний аукціон, де пропонують блок марок з автографом автора знаменитої фрази). А от картину з таким же сюжетом — будь ласка.

Але, як розповіли «Індустріальці» у Художньому салоні, першою купили репродукцію «Запорожців». Виставлена вже друга репродукція. Історію картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану» читайте тут.

Взагалі, намагаються виставляти запорізьких художників. Наприклад, виставили нову велику картину Олександра Глухова «Святилище на Хортиці».

Репродукції з зображенням знаменитої марки та картин

– Зрозуміло, що зараз картини мало хто купує. Художники купують фарби, малюють, – розповідає співробітниця Художнього салону Інеса Воронова. — Але люди дякують, що ми працюємо, кажуть, що, дивлячись на картини, вони відволікаються. Нещодавно до нас заходили переселенці з-під Оріхова. Ми сказали, що картини можна придбати. На що вони відповіли: «У нас удома багато картин, ікон. Але ми не знаємо, чи залишаться цілі наші стіни. Усі залишили та приїхали». Мало не плачуть. Подивилися картини: «Хоч трохи відволіклися».

До речі, відволіктися люди зможуть у п’ятницю, 13 квітня, у фотоклубі, що зовсім поруч з Художнім салоном. Там проведуть благодійну мистецьку акцію «Арт-підтримка». У програмі — виставка-продаж робіт запорізьких художників та фотохудожників на підтримку Запорізького військового шпиталю, творчі майстер-класи, виступи професійних музикантів. Вхід безкоштовний. Програму заходу читайте тут.

Як писала «Індустріалка»,  європейські країни випускають марки на підтримку України.

Читайте також: Запорізька художниця створює з тканини та ниток приголомшливі роботи — фото.
Читайте наші новини на сайті  zprz. cityКомментарии читателей