Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
У Запоріжжі привітали жінок "сталевих" професій — фото
Поделиться

Працівниць запорізьких металургійних підприємств привітали з 8 березня

У Палаці культури металургів відбувся урочистий захід на честь Міжнародного жіночого дня. Там перші вітання зі святом приймали працівниці провідних металургійних підприємств міста — ПАТ “Запоріжсталь” та ПрАТ “Запоріжкокс”.

Перед початком святкового концерту жінок розважали веселі міми та музиканти. Також у фойє було декілька яскравих весняних фотозон, де жінки позували зі своїми колегами-подружками.

привітали

Такі урочисті привітання жінок для комбінату “Запоріжсталь” — давня та приємна традиція. Адже кожен п’ятий працівник підприємства — жінка. А всього на комбінаті працюють понад дві тисячі представниць прекрасної статі.

На підприємстві працює 66 робітниць, відзначених нагородами Запорізької облдержадміністрації, Запорізької міської ради та міськвиконкому. Ще чотири жінки відзначені державними нагородами: орденами Княгині Ольги II і III ступенів та грамотою Мінпромполітики України. Серед робітниць — 63 багатодітних мами і одна мати-героїня, яка виховала п’ятьох дітей.

привітали

З теплими словами до присутніх звернувся генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Олександр Мироненко. Він привітав працівниць комбінату, а найкращим з них вручив почесні грамоти та цінні подарунки.

— Від щирого серця я вітаю всіх жінок комбінату з прийдешнім святом 8 березня. Бажаю вам кохання, здоров’я, щастя, турботи від близьких. Нехай всі плани, які ви ставите собі по життю, неодмінно збуваються. А для того, аби ви відчували себе бажаними та коханими, ми, чоловіки, будемо робити все, — підкреслив Олександр Мироненко.

Грамотами генерального директора і планшетами відзначили дев’ять кращих працівниць «Запоріжсталі». Ще вісім жінок отримали в подарунок грошові сертифікати на покупку парфумерії. А всі інші отримали до свята солодощі і грошові премії. Преміальний фонд склав близько 900 тис. гривень.

Зі словами привітань до присутніх звернувся і генеральний директор ПрАТ “Запоріжкокс” Олександр Третьяков. Він подарував жінкам квіти, грамоти і подарунки.

— Коли я навчався, то думав, що металургія та коксохімія — це суто чоловіча професія. А коли прийшов працювати на завод, то побачив, що на підприємстві працюють багато жінок. І я дуже радий, що ви працюєте разом з нами. Дякую за те, що обрали таку нелегку професію і за ту роботу, яку ми робимо пліч-о-пліч з вами. Ви вкладаєте душу в ваш труд, і інколи це у вас краще виходить, ніж у чоловіків. Вітаю зі святом! Всього вам найкращого, — привітав Олександр Третьяков.

Привітати працівниць металургійних підприємств прийшли не тільки їхні керівники, а й представники міської та обласної влади. Почесні грамоти Запорізької обласної ради жінкам вручив перший заступник голови облради Єгор Семенков.

— Від усієї Запорізької області, від усіх депутатів обласної ради вітаю вас з Міжнародним жіночим днем. Досвідчені психологи говорять, що всі проблеми у житті людини відбуваються через недостачу кохання. Тому я бажаю всім жінкам, аби в їхніх серцях були тепло та любов, а проблеми обходили їх стороною. Нехай їхніми незмінними супутниками по життю будуть успіх, достаток та задоволення, — привітав Єгор Семенков.

привітали

Після офіційних привітань гостей свята чекав урочистий концерт. З яскравою концертною програмою для жінок виступили відома скрипалька Катерина Дарміна, запорізький співак Равіль та міські творчі колективи.

привітали

Чоловіки ставляться до нас по-особливому

Серед кращих працівниць комбінату “Запоріжсталь” грамотою генерального директора відзначили машиніста крана металургійного виробництва цеха холодної прокатки № 1 ПАТ “Запоріжсталь” Лілію Павловську. Вона розповіла, що працює в жіночому колективі. Машиністи кранів на комбінаті переважно жінки. Через це на роботі у них панує тепла “дівоча” атмосфера.

— Поруч зі мною працюють лише жінки. І робота для нас одне задоволення. В нашому колективі панує дружня атмосфера, всі ми спілкуємося наче давні подружки. Приємно, що спілкуванням на робочі теми ми не обмежуємося. У вільний час зустрічаємося, ділимося секретами, підтримуємо та допомагаємо одне одній вирішувати проблеми. А з роботою ми справляємося самі, допомоги у чоловіків не просимо. Але все ж відчуваємо, що чоловіки в цеху ставляться до нас якось по-особливому. З нами вони стають більш ніжними, спокійними, розуміють, що в чергу ми жінки, — розповіла Лілія Павловська.

привітали

На запитання чому ж жінки обрали таку складну, на перший погляд, професію, всі відповідають по-різному. Але в основному жінок приваблює цікавість процесу виробництва.

— Моя професія для когось може здаватися дуже складною, але, перш за все, вона дуже цікава. Прийшовши працювати на завод, я взяла на себе велику відповідальність. Але я не боюся цього, бо маю гарні знання, досвід та холодний розум. Це і допомагає мені впоратися зі складними виробничими процесами. В нашому цеху приблизно половина працівників — це жінки. А чоловіки нас всіляко оберігають — допомагають в роботі та навіть не дозволяють піднімати важке, — зазначила електромонтер з оперативних перемикань в розподільних мережах енергоцеху ПрАТ “Запоріжкокс” Світлана Старінцева.

Читайте також: У Запоріжжі жінкам подарували безкоштовне шоу

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей