Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Главные, Запорожье
У Запоріжжі під ногами туристів на Хортиці знаходитиметься магічний камінь
Поделиться

На острові Хортиця продовжуються будівельні роботи в рамках масштабної реконструкції

На острові Хортиця киплять будівельні роботи, більшу частину з яких планують завершити до 14 жовтня, коли ми святкуватимемо Покрову Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисників і захисниць України та День міста.

Як писала «Индустриалка», цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють Музей історії запорозького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня з ремонту покрівлі Музею історії запорозького козацтва. Через декілька днів роботи почалися на пагорбі та «Козацькому колі».

реконструкція на Хортиці

Першим завершеним об’єктом реконструкції на Хортиці стало «Козацьке коло». За півтора місяці з необладнаного майданчика, зарослого травою, воно перетворилося на сучасну локацію для проведення культурних і розважальних заходів. На «Козацькому колі» зробили нові доріжки, установили лавки, урни та створили всі умови для відпочинку людей з інвалідністю. На «Козацькому колі» також розширили автостоянку та зробили нові асфальтовані дороги.

стоянка на Хортиці

— До кінця жовтня ми плануємо завершити роботи по дорогах і тротуарах та їх облаштування, нанести розмітку, установити необхідні знаки, згідно Правил дорожнього руху, — розповів менеджер проєктного офісу Валерій Шевченко. — Буде нанесена розмітка на стоянці, вказані пішохідні переходи, укладені «лежачі поліцейські», щоб убезпечити пішоходів від транспорту, що рухається. Дороги, які були зроблені через ліс з асфальтового покриття, передбачені, як пожежні проїзди, а використовуватися вони будуть, як пішохідні та велосипедні доріжки. В цих місцях будуть встановлені загороджувальні споруди, які виключатимуть проїзд транспорту. Ми також ведемо наразі роботи по монтажу навігації. Вона розроблена спільно з київськими дизайнерами. Навігація буде розкривати філософію острова. Крім цього, до 14 жовтня ми плануємо зробити підсвічування скульптур на «Козацькому колі», встановити додаткові лавки з урнами. Зі стоянки буде укладено пішохідний тротуар, який з’єднуватиме її з музеєм та «Січчю».

Музеї історії запорозького козацтва

Активно ведуться роботи і в Музеї історії запорозького козацтва. До 14 жовтня там мають завершити облаштування фасаду адмінбудівлі та самого музею, покрівлі добудови, музею і оглядового майданчика.

Валерій Шевченко

— Нам залишилося виконати основні роботи по фасаду, покрівлі та благоустрою, — зазначив Валерій Шевченко. — У рамках реконструкції музею була збільшена його площа більше ніж на 600 кв. м. До жовтня ми повинні закінчити роботи по влаштуванню перекриття і нової покрівлі на цій добудові і виконати повністю чорнові роботи по підлозі і стінах. У добудові будуть розташовані санвузли, нова вбиральня, хозприміщення, сервірна і великий хол. Музей облаштовується вентильованим навісним фасадом, а також частково обшивається керамогранітною плиткою та спеціальними металевими фасадними панелями.

тут з'явиться так званий «ліхтар»

Особливе місце в музеї займатиме унікальна пам’ятка — Чорний камінь. Вважається, що цей камінь володіє магічними властивостями зцілення недуг.

— Дворик з Чорним каменем стане виставковим холом, — каже Валерій Шевченко. — Він буде накритий дахом і центром цього холу буде Чорний камінь. Поруч з ним кожен раз змінюватиметься експозиція. Дах буде виконаний з металевих ферм із залізобетонним перекриттям, а родзинкою стане так званий «ліхтар». Він буде виконаний з броньованого скла, а відвідувачі зможуть по ньому переміщатися по даху оглядового майданчика і дивитися вниз на експозицію.

пагорб Єдності

Завершується також благоустрій пагорба Єдності. До жовтня там планують встановити огорожу, зробити підсвічування прапора та змонтувати кільця з підсвічуванням. Після реконструкції пагорб біля музею стане сучасним оглядовим майданчиком з видом на Дніпро з одного боку, а з іншого — на сучасний музей, на стіні якого буде нанесено бренд та напис «Острів Хортиця». Пагорб також стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом України. Доріжки на ньому сформували під кутом 5º, що дозволяє піднятися на гору людям на візках. А на кожних 800 метрах висоти будуть облаштовані рівні місця для відпочинку. Раніше піднятися на вершину пагорба для людей з інвалідністю було неможливим. Наразі все змінилося. Доріжки на пагорбі викладені з використанням тактильної плитки жовтого кольору, яка дає напрямок людям з поганим зором або сліпим. Зверху на пагорбі планують встановити таблички, на якій шрифтом Брайля буде написана історія козацтва, Дніпрогесу та Запоріжжя. Впродовж усієї доріжки підйому на пагорб облаштоване сучасне освітлення.

 інноваційні світильники

заховані підсвітки

— Це інноваційні світильники, — підкреслив Валерій Шевченко. — Вони заховані так, щоб не засліплювати і в той же час світло спрямоване так, щоб освітлювати пішохідну доріжку. Світильники також не заважатимуть під час проведення лазерного шоу. Поручні наразі не встановлені. Вони тільки виготовляються. Поручні будуть виконані згідно всіх норм у три яруси: 30, 60 та 90 см. Це буде поручень для літніх людей, дітей і людей на візках. З іншої сторони доріжки плануємо встановити декоративні поручні. В рамках концепції будуть також встановлені два кільця. Їх виконують київські архітектори. Велике кільце — діаметром 7 метрів. Воно буде встановлено на оглядовому майданчику. Маленьке кільце діаметром 3 метри встановимо біля Амфітеатру. Кільця символізуватимуть єдність. По схилу пагорба плануємо досіяти ще траву і висадити польові маки та ромашки. На поворотних майданчиках будуть встановлені лавочки, урни і дерева в діжках. Майданчик Амфітеатру облаштуємо дошкою. А поруч в діжках ростимуть зелені насадження.

тут з'явиться бренд Хортиці

Після закінчення реконструкції, на пагорбі біля музею Запорозького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу. У тестовому режимі воно було продемонстроване 23 серпня, у День Державного прапора. Запустити в постійному режимі його планують 14 жовтня.

Наразі співробітники Національного заповідника «Хортиця» закликають запоріжців та гостей міста бути обережними прогулюючись місцями, де ведуться будівельні роботи та ставитися до них з розумінням.

будівельні роботи на Хортиці

Зазначимо, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: Унікальний музей на Хортиці оновить не тільки будівлю, а й внутрішню експозицію.Комментарии читателей