Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
У Запоріжжі нагородили переможців конкурсу на кращий колективний договір
Поделиться

У Запоріжжі відбулося нагородження переможців обласного конкурсу на кращий колдоговір в 2020 році

Урочисте нагородження переможців конкурсу на кращий колективний договір за 2020 рік серед підприємств, установ та організацій області відбулося в Запорізькій облдержадміністрації. Кращими стали ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжвогнетрив», ПрАТ «Запоріжкокс», КП «Центр досугу «Промінь» Енергодарської міської ради, Запорізький академічний театр юного глядача та інші. Колективам підприємств-переможців вручили дипломи та пам’ятні знаки.

Запоріжсталь

Основними критеріями, які враховувалися при виборі переможця — виробництво, соціальний пакет, рівень заробітної плати, охорона праці і здоров’я співробітників.

Серед підприємств з чисельністю працюючих більше 10 тис. працівників переможцев став комбінат «Запоріжсталь».

Соціальний пакет «Запоріжсталі» традиційно залишається найбільш широким серед всіх підприємств галузі в Запорізькому регіоні. Велике значення має і заробітна плата. На сьогоднішній день серед металургів і гірників на комбінаті зарплати найвищі. Середня зарплата на «Запоріжсталі» складає більш ніж 21 тис.грн.

І в 2020 році, незважаючи на кризу через пандемію коронавірусу, комбінат зберіг соціальні гарантії і виконав всі пункти колективного договору.

Рибаченок

— У 2020 році, завдяки злагодженій роботі всього колективу, незважаючи на складну економічну ситуацію, пандемію, карантинні заходи, ми виконали всі 125 заходів колективного договору, — зазначив начальник відділу взаємодії з персоналом ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Рибаченок. — Середня зарплата одного працівника в минулому році зросла на 2,9% і склала 21960 грн. На комбінаті вже третій рік поспіль успішно реалізується програма індивідуальних соціальних пакетів «Мій вибір». Найбільш затребуваними є опції медичного страхування, оздоровлення, квитки в аквапарк, абонементи в спортивні зали. Бюджет цієї програми становить понад 50 млн грн. Загалом витрати на заходи колективного договору склали понад 400 млн грн.

Перший заступник голови профспілкового комітету ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Максак зазначив, що перемога на обласному конкурсі — це результат злагодженої роботи всього трудового колективу.

Максак

— Колективний договір — це той документ, який формує моральний клімат колективу. Якщо в колективі здорова атмосфера, то і віддача буде великою. Колективний договір спрямований на поліпшення роботи всього комбінату і соціальний захист працівників. В першу чергу це збереження робочих місць. На комбінаті працює колектив у повному складі. У нас одна з найвищих зарплат в галузі. Наша перемога в конкурсі на кращий колективний договір — це заслуга і керівників, і профспілки, і колективу, — підкреслив Володимир Максак.

Серед підприємств з чисельністю працюючих до 5 тис. працівників переможцем стало ПрАТ «Запоріжвогнетрив».
В минулому році середня заробітна плата на підприємстві зросла на 105% і стала найвищою серед вогнетривних підприємств України. Вона склала 20608 грн. «Запоріжвогнетрив» комплексно підійшов до питань поліпшення умов праці і відпочинку співробітників. В рамках програми «Робочий побут» на підприємстві оновили їдальні, побутові приміщення, зали робочих зборів тощо. На це витратили більше 21 млн грн. Витрати на соціальний пакет «Мій вибір» склали 6 млн 469 тис грн, охорону праці — 29,5 млн грн.

Запоріжвогнетрив

ПрАТ «Запоріжкокс» став переможцем серед підприємств з чисельністю працюючих до 2 тис. працівників.
Середня заробітна плата по підприємству за 2020 рік становила 22148 грн. Минулого року на підприємстві запровадили масштабну інвестиційну програму, спрямовану на модернізацію виробництва, впровадження сучасних технологій і будівництво нових виробничих потужностей. На закупівлю нового обладнання для коксового цеху витратили 41 млн грн, а на капітальний ремонт коксових печей — 138 млн грн.

Запоріжвогнетрив

Нагадаємо, що Метінвест увійшла в рейтинг ТОП-50 кращих роботодавців України за версією журналу «Forbes». Одним із основних досягнень стали нові стандарти безпеки, введені на підприємствах компанії під час пандемії. Цього року Групі Метінвест виповнюється 15 років. За цей час компанією було створено і реалізується дуже багато мотиваційних програм для працівників, зокрема для молодих спеціалістів.

Читайте також: На запорізькому підприємстві визначили лідерів з впровадження японської системи


Комментарии читателей