Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі нагородили фіналістів регіонального етапу WorldSkills Ukraine
Поделиться

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

У Запоріжжі завершився регіональний відбірковий етап престижного конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine. Вперше конкурс WorldSkills Ukraine провели у 2016 році. З того часу він став невід’ємною частиною української системи освіти та молодіжного життя. Протягом шести років конкурс підтримує Група Метінвест, з 2018 року виступає генеральним партнером.

Сьогодні були оголошені переможці регіонального відбору у восьми компетенціях — кращі з кращих молодих фахівців та учнів профільних навчальних закладів вже навесні представлять Запорізьку область на всеукраїнському фіналі конкурсу.

Близько 100 учасників віком від 18 до 22 років протягом трьох днів змагалися у восьми напрямках: токарні роботи, електромонтажні роботи, слюсарні роботи, кладка цегли, підйом та транспортування вантажів, експлуатація та обслуговування залізничного транспорту, перукарське мистецтво, зварювальні роботи. До речі, найпопулярнішою стала компетенція “зварювальні роботи”, яка зібрала аж 21 учасника.

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

Із завершення регіонального відбіркового етапу конкурсу WorldSkills Ukraine учасників та їх наставників привітав заступник міністра освіти та науки України Олександр Костюченко.

— Я дуже вражений масштабністю, яскравістю, сучасністю цього конкурсу! Дуже дякую кожному з вас, організаторам, спонсорам, учасникам — ви всі молодці! В будь-якому випадку за будь-яких результатів кожен з вас є переможцем, — зазначив Олександр Костюченко. — Міністерство освіти та науки України зробить максимально важливу підтримку для подальшого розвитку та популяризації таких конкурсів, як і професійно-технічної освіти в цілому, оскільки це дуже важливо для розвитку нашої держави!

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

Переможців змагань, які тепер відстоюватимуть честь Запорізької області на всеукраїнському рівні в столиці, привітав генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Олександр Мироненко.

— Конкурс WorldSkills Ukraine є дуже важливим для популяризації робітничих професій і доводить, що технічні спеціальності є престижними та затребуваними. Адже металургія, виробництво реального продукту забезпечують життєдіяльність не тільки міста, а й усієї країни, — сказав Олександр Мироненко.

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

У кожній компетенції визначили трьох переможців, однак тільки володарі перших місць вийшли на всеукраїнський етап WorldSkills Ukraine. Одним з таких щасливців у компетентності “кладка цегли” став 18-річний вогнетривник “Метінвест-Промсервісу” Назар Бадика. Після здобуття освіти у професійно-технічному училищі №23 за спеціальністю зварювальника він вирішив змінити фах на вогнетривника, який зараз опановує в навчальному центрі промполігону.

— Я дуже переживав до виконання завдання, під час і після. Адже мої конкуренти показали себе з кращого боку, однак мені вдалося завоювати перше місце. Я дуже задоволений, і у нас все вийшло! Готувався до конкурсу я протягом двох місяців: не відходив від макету арки, ознайомлювався з видами цегли, технікою її кладки, зі всіма нюансами цієї професії, — розповів Назар. — Сьогодні професія вогнетривника дуже важлива, оскільки наша країна постачає великий обсяг металу на світові ринки. Саме від вогнетривника залежить робота доменних та коксових печей — це все ремонтується силами вогнетривників. Крім того, вогнетривники можуть будувати будинки, печі та інші необхідні речі.

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

Однак на досягнутому переможець регіонального етапу конкурсу зупинятися не планує. Мріє підкорити конкурс на всеукраїнському рівні. Тому ще активніше готуватиметься до наступного етапу конкурсу, який відбудеться навесні.

Студент третього курсу Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти В’ячеслав Комаров став переможцем у компетенції “електромонтажні роботи”. За його словами, завдання було нескладним, оскільки активну підготовку до конкурсу він почав з вересня.

— У перемозі був впевнений, — сказав В’ячеслав. — Схема конкурсної роботи (автоматичні ворота на пульті управління) була опублікована, тому я тренувався — складав, розбирав, вивчав її. — Викладачі, майстри мені допомагали, ми все чітко відпрацьовували. На конкурсі було складно, оскільки конкуренти були хороші. Але перемога в кишені!

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

На його думку, такий конкурс є гарним шансом заявити про себе роботодавцям, які є партнерами конкурсу, та отримати хороше робоче місце. В’ячеслав обрав цікаву для себе і корисну й затребувану професію і планує в майбутньому працювати за спеціальністю. Адже електрик, за його словами, потрібен всюди: без електрика не працюватиме ані зварювальник, ані повар.

Переможців конкурсу визначили у восьми компетенціях

Окрім Назара Бадики (компетенція “кладка цегли”) та В’ячеслава Комарова (компетенція “електромонтажні роботи”) Запорізьку область на всеукраїнському етапі WorldSkills Ukraine представлятимуть:

  • Дмитро Звілінський (ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник») — компетенція «слюсарні роботи»;
  • Софія Кузьменко (ДНЗ Бердянський центр професійно-технічної освіти) — компетенція «перукарське мистецтво»;
  • Олександр Лазоренко (ДНЗ «Запорізьке машинобудівельне вище професійне училище «Моторобудівник») — компетенція «токарні роботи»;
  • Олександр Заіченко (ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти») — компетенція «підйом та транспортування вантажів»;
  • Іван Усенко (ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту») — компетенція «експлуатація та обслуговування залізничного транспорту»;
  • Максим Лачинов (ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник») — компетенція “зварювальні роботи”.

Фото Олександра Прилепи

Читайте также: У Запоріжжі представники Міносвіти поділилися враженнями від регіонального етапу WorldSkills UkraineКомментарии читателей