Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Главные, Запорожье, Фоторепортаж
У Запоріжжі на найвищій точці Хортиці підняли Національний Прапор - фото
Поделиться

У Запоріжжі підняли прапор на одному з найвищих флагштоків у країні

Сьогодні, у День Державного Прапора України, на Хортиці, на списі висотою 55 метрів (з урахуванням пагорба), підняли прапор площею 50 квадратних метрів.

На святі були присутні військовослужбовці, учасники АТО, поліцейські, представники обласної та міської влади, громадськості, депутати різних рівнів та запоріжці.

підняли Національний Прапор

Цього року право підняття важливого символу незалежності держави отримали командир військової частини 3033 Національної Гвардії України, учасник бойових дій, полковник Андрій Бєляєв, командир військової частини А2176, учасник бойових дій, полковник Володимир Чепіга, ліцеїст Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Ілля Брика та срібний призер з греко-римської боротьби 32-х Олімпійських ігор у Токіо Парвіз Насібов.

підняли Національний Прапор

— Синьо-жовтий стяг завжди об’єднував наш народ. Під ним українці здобували перемогу, вірили у своє майбутнє та славні перспективи своєї держави. Сьогодні цей величний прапор об’єднав сотні запоріжців, які зібралися на пагорбі Єдності. Напередодні 30-ої річниці Незалежності України ми підіймаємо його у столиці козацької звитяги на острові Хортиця, — зазначив голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Олександр Старух

— Сьогодні ми дуже вдячні тим лицарям, які дуже давно започаткували тут Запорізьку Січ і ще більше мі вдячні тим лицарям, які сьогодні боронять кордони України. Все це робиться для того, щоб ми, незалежні, вільні, у святковому настрої стояти тут, на пагорбі, під цим стягом. Хочу всіх привітати з Днем Державного прапора України і з Днем Незалежності і побажати робити і надалі добрі справи на благо України. Слава Україні, — звернулася до всі присутніх голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Олена Жук

Як повідомляла «Индустриалка», 11 серпня, на пагорбі встановили один із найвищих флагштоків України. Його відреставрували та зробили ще вищим. Якщо раніше він сягав 35 метрів у висоту, то тепер — 40. Встановлення флагштоку проходило у декілька етапів. Секції конструкції збирали на технологічному майданчику, а потім зібрану конструкцію піднімали на пагорб за допомогою 100-тонного крана.

підняли Національний Прапор

— Символічно, що наш синьо-жовтий прапор замайорів на пагорбі Єдності, який було відновлено у рамках програми Президента «Велике будівництво», адже саме у єдності має бути наша сила. Сьогодні запоріжці у черговий раз демонструють свою єдність, бажання спільно захищати власну країну та працювати на її розвиток, — зазначив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

Володимир Буряк

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло». Група Метінвест виступає партнером національного проєкту відродження Хортиці.

підняли Національний Прапор

Фінансування реконструкції Хортиці склало майже 100 млн гривень: 77,3 млн гривень — з Державного бюджету від Міністерства культури та інформаційної політики та майже 20 млн гривень — з обласного бюджету. Фінансову допомогу у розробці проєктів надали інвестори — комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест.

підняли Національний Прапор

— Державний прапор України — це один з головних символів незалежності, — зазначив директор з інжинірингу ПАТ «Запоріжсталь» Микола Петряков. — Сьогодні ми підняли прапор на пагорбі Єдності, в сакральному місці для всієї України — на острові Хортиця. Острів Хортиця зараз переживає етап свого відродження, відновлення. Це новий етап, який дозволить і Україні і всьому світу по-новому подивитися на нього, дасть доступ до цієї святині. І компанія Метінвест надає допомогу в реалізації цього проєкту в рамках партнерства між державою та приватним бізнесом.

Крім того, комбінат «Запоріжсталь» напередодні свята зробив величезний подарунок запоріжцям, встановивши на новому мосту через Дніпро, на найвищому пілоні, величезний державний прапор. Цей символ дарує всім нам відчуття свята. Хотілося б від усього багатотисячного колективу комбінату «Запоріжсталь» привітати наших містян і гостей міста з 30-річчям незалежності і побажати всім миру, щастя, добра. У нас попереду дуже довгий шлях, який ми всі пройдемо разом.

Микола Петряков

Зі святом запоріжців привітала депутатка Запорізької міської ради Регіна Харченко:

— Прапор України викликає завжди трепет. Такі заходи, як сьогодні, об’єднують націю, об’єднують мешканців. І хочеться в цей день побажати, щоб ми частіше бачили наш прапор на міжнародній арені, на міжнародних змаганнях. Щоб він у кожного асоціювався з сильною країною, з квітучою молоддю, високим патріотизмом і, звісно, з найкращими майбутніми звершеннями.

підняли Національний Прапор

Урочистості на Хортиці відбувалися одночасно із святкуванням Дня Прапора по всій Україні. Учасники заходу мали змогу послухати промову Президента України Володимира Зеленського в прямому ефірі, яку він проголосив на урочистостях з нагоди Дня Державного прапора в селі Мар’янівка Черкаської області, де спеціально до 30-річчя незалежності нашої держави був створений арт-комплекс «Географічний центр – серце України».

підняли Національний Прапор

Нагадаємо, офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня. На даний момент у рамках першого етапу реконструкції інфраструктури острова завершені роботи по облаштуванню «Козацького кола», завершується благоустрій пагорба Єдності, в активній фазі відновлювальні роботи Музею.

підняли Національний Прапор

Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проєкту з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: У Запоріжжі на Хортиці з’явиться унікальне лазерне шоу

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей