Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Главные, Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці з’явиться унікальне лазерне шоу
Поделиться

Лазерне шоу влаштують на острові в рамках святкування Дня Незалежності

Під час святкування Дня Незалежності України на Хортиці презентують динамічну світлову інсталяцію — перше в Україні перманентне лазерно-проекційне шоу на природних ландшафтах з можливістю персональної взаємодії з відвідувачами.

В унікальному шоу будуть задіяні три стихії: земля, вода та небо. Красива картинка буде супроводжуватися інформацією про культуру та історію України. Кожен, хто має смартфон, зможе самостійно обирати та запускати проекцію.

-Ми намагалися придумати щось яскраве, що спонукатиме людей приїхати на Хортицю, побачити щось таке, чого вони ніде не зможуть побачити, — розповів дизайнер архітектурного освітлення Микола Каблука. – З’явилася ідея зробити проекцію на величезний пагорб поруч з музеєм козацтва, на небо та на пороги Дніпра. Проекцію створюватимуть суперпотужні лазери, яких в Україні ще не було.

Біля Музею запорізького козацтва будуть розміщені світлові QR-коди для скачування спеціально розробленого додатка, що дозволить відвідувачам запускати світлові інсталяції самостійно. Для цього в додатку будуть запропоновані варіанти тематичного світлового шоу про символи Хортиці, які, після вибору відвідувачем, будуть проектуватися на небо, пагорб або пороги. Паралельно на смартфоні гостя відображатиметься історична довідка про проектований символ. Таким чином інсталяція буде виконувати не тільки фанову і естетичну, але і освітню функцію.

Лазерно-проекційне шоу — це сучасний інсталяційний об’єкт, втілений спільно Міністерством культури та компанією Метінвест, яка виступає партнером проєкту масштабних перетворень острова Хортиця.

— Відродження Хортиці – це знаковий проєкт державно-приватного партнерства між Метінвестом та владою, — зазначив генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. — За втіленням концепції трансформації острову буквально стежить уся країна. Інфраструктура Хортиці поступово стає безбар’єрною, острів отримав власний впізнаваний брендинг. Усі зміни демонструють відкритість та інклюзивність острову. З революційним лезерно-проекційним шоу Хортиця заговорить ще й музикою та вражаючими образами. Ця унікальна атракція – подарунок Метінвесту та Мінкульту до визначної річниці незалежності України. Відтепер яскраве світлове шоу буде діяти постійно та супроводжувати усіх гостей острову, розкриваючи його цікаву історію та одвічні сенси.

Наразі на острові Хортиця тривають підготовчі роботи для запуску лазерно-проекційне шоу. Запоріжці та гості міста незабаром зможуть насолодитися унікальним лазерним видовищем у легендарному місці сили.

23 та 24 серпня лазерне шоу запустять в тестовому режимі. Після завершення будівельних робіт на пагорбі, лазерне шоу працюватиме кожного вечора.

Генеральний директор металургійного підприємства «Запоріжсталь» запросив всіх запоріжців та гостей міста поринути у вражаючу світлову інсталяцію під час тестового запуск шоу ввечері 23 серпня. Про це він повідомив на свої сторінці в Facebook.


Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня. На даний момент у рамках першого етапу реконструкції інфраструктури острова завершені роботи по

облаштуванню «Козацького кола», завершується благоустрій пагорба Єдності, на якому 23 серпня піднімуть

державний прапор України, в активній фазі відновлювальні роботи на даху Музею.

Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проєкту з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Нещодавно остров Хортиця отримав новий сучасний бренд. Він представляє собою не просто логотипи та символи, а захоплюючу графічну подорож легендарним островом. Головний логотип Хортиці визначили всі бажаючі за допомогою онлайн голосування.

Читайте також: Запорізька Хортиця стане першим безбар’єрним островом в Україні.

 


Комментарии читателей