Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
У Запоріжжі модернізують політехнічний центр професійно-технічної освіти
Поделиться

У Запоріжжі працюють над підвищенням престижу робітничих професій 

У хабі громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” відбулась зустріч, на якій презентували міжнародну програму EU4Skills. Це програма Європейського Союзу, яка реалізується в Україні та в Запоріжжі. Її задачі: фінансування розвитку професійно-технічної освіти, підтримка співпраці навчальних закладів із підприємцями та підвищення престижу робітничих професій.

Учасники зустрічі обговорили, як програма EU4Skills допомагає готувати висококваліфіковані кадри та якими якостями і знаннями мають володіти молоді працівники, які прагнуть працевлаштуватися на підприємства.

Випускник місцевого коледжу або профтехучилища має бути здібним, кваліфікованим, амбітним, аби вкладати зусилля у розвиток економіки нашої країни — такі якості називають учасники зустрічі. Міжнародна програма EU4Skills покликана створити сприятливі умови для того, аби колишній школяр міг проявити всі свої здібності та став конкурентноспроможним випускником.

— Завдяки співпраці з цією програмою учні закладів профтехосвіти будуть володіти професійними навичками не лише на рівні України, а також і на рівні європейських країн, — зазначає заступниця начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Людмила Поліщук.

Міжнародна програма EU4Skills має зруйнувати стереотипи щодо профтехосвіти і підвищити престижність робітничих професій.

— Програма розрахована до 2023-го року. Це — і модернізація закладів профтеху, і навчання працівників закладів освіти. Викладачі та майстри зараз навчаються у кращих в Україні тренерів і фахівців викладати матеріал, — каже Людмила Поліщук. 

Проект EU4Skills сприяє модернізації навчальних закладів. Наприклад, на ці потреби Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти цього року має отримати 800 тисяч євро.

— Система профтехосвіти повинна змінитися. Вона повинна бути креативною і бути підкріплена відповідною матеріально-технічною базою. В цьому напрямку якраз ми працюємо з підприємством «Запоріжсталь». І ось ці заходи, які сьогодні проводяться, вони якраз дають ефект, об’єднують зусилля, — зазначає

директор Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Володимир Полухін.

Комбінат “Запоріжсталь” співпрацює із профільними навчальними закладами. Нагадаємо, на базі Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти у грудні 2018 року за безпосередньої участі компанії Метінвест був створений Інноваційний центр зварювальних технологій. У грудні 2019 року створено навчально-практичний Інноваційний центр електротехнічних технологій, в грудні 2020 року створено навчально-практичний Інноваційний центр металургійного виробництва.

Як зазначає начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш, це дає можливість випускникам отримати достатньо теоретичних та практичних знань.

— Нам дуже важливо отримати випускника такої кваліфікації, який прийде на підприємство, до структурного підрозділу і буде допущений до самостійної роботи, — підкреслює Сергій Койпиш.

Учасники зустрічі зазначили, що днями на базі громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” регіональна рада працювала над розробкою концепції, яка враховує побажання влади, бізнесу і освітян у розвитку профтехосвіти.

— Основні напрямки регіональної ради — це реалізація стратегії розвитку профтехосвіти, потім створення позитивного іміджу професійно-технічних навчальних закладів, це вивчення ринку праці і, відповідно, підготовка кваліфікованих працівників, — каже Сергій Койпиш.

Читайте також: На запорожском экофоруме «DTEK Днепровские электросети» презентовала систему обращения с отходами


Комментарии читателей