Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі мешканці ОСББ перетворюють прибудинкову територію в двір своєї мрії
Поделиться

Переможцям конкурсу «100 зелених дворів» подобається міняти своє життя на краще

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» другий рік поспіль проводить конкурс «100 зелених дворів». У ньому беруть участь мешканці будинків, де є ОСББ або житлові кооперативи.

В рамках проекту конкурсанти будують у себе на подвір’ях дитячі та спортивні майданчики, ремонтують існуючі. А також викладають плиткою нові пішохідні доріжки, встановлюють лавочки і урни, озеленюють території своїх дворів.

ОСББ «Зестафонська 20»

Всіма цими справами протягом останнього року займалися мешканці будинку, де створено ОСББ «Зестафонська 20». І в своєму Дніпровському районі вони стали одними з переможців проекту «100 зелених дворів».

До них вчора з привітаннями прибули представники громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя»її керівник Олександр Балаба і менеджер проекту Дмитро Завоюра.

Йшов, як зазвичай у нас перед Новим роком буває, теплий грудневий дощ. Олександр Балаба, вітаючи мешканців з відкриттям перетвореного дворового майданчика, сказав, що навесні за допомогою «Зеленого центру» продовжиться озеленення подвір’я.

Микола Опалатенко

А голова ОСББ Микола Опалатенко розповів, що в цьому році у дворі на спортивному майданчику встановили тренажери — повітряний ходок і орбітрек, тенісний стіл. На території дворового майданчика встановили також чотири лавки з урнами. Уздовж фасаду будинку поставили дерев’яний парканчик для квіткових клумб. А навколо посадженої минулого року в центрі двору ялинки (теж за допомогою «Зеленого центру») облаштували пішохідні доріжки, викладені плиткою.

Людмила Туцька

Людмила Туцька, яка давно живе в будинку по вулиці Зестафонського, 20, готувала проекти по перетворенню двору для участі в конкурсі. Зараз вона говорить:

— Зроблено багато, а тепер хочеться ще більше. Чекаємо весни. І тоді продовжимо роботу з озеленення нашого двору. Ялинку з допомогою громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» ми посадили в минулому році. Скептики говорили, що її через день можуть спиляти. Але вона, як бачите, стоїть. І вже вбрана до Нового року. Весь мікрорайон Осипенківський тепер нашою красою милується. А наряджали ялинку молоді мами з дітьми. Ті ж скептики знову говорили — мовляв, даремно стараєтеся, ці іграшки хулігани наступного ж дня розтягнуть. Нічого подібного — стоїть наша зелена красуня у всьому вбранні. Правда, одного разу молодь, було їх чоловік п’ятнадцять, зняли з ялинки п’ять куль. Ну що ж — може, у них куль не вистачало (або «кульок» в голові? — Д.Ш.). Ми і наша ялинка від цього не збідніли.

А ось те, що наш будинок і двір стануть прикладом для інших у частині благоустрою, в цьому немає сумніву.

Олександр Балаба

Керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба вважає, що такий приклад заразливий. Побачивши, як мешканці будинку упорядковують свій двір, сусіди захочуть зробити і у себе те ж саме. Або навіть краще.

— Ми, звичайно ж, підтримуємо таких людей, які дійсно хочуть усією громадою змінювати свої двори на краще. Вони надійні наші партнери, — каже Олександр Балаба. — «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» і надалі буде займатися такою підтримкою. Щоб життя в нашому місті ставало все більш комфортним та затишним.

Того ж дня представники громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» побували у Шевченківському районі міста. Там за адресою вулиця Бочарова, 8 мешканці будинку теж звітували, як вони намагаються зробити у себе двір чарівної мрії.

Фото автора

Читайте також: Запоріжці зробили ремонт у своєму під’їзді і отримали за це подарунок — фотоКомментарии читателей