Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі на Хортиці до Дня Незалежності показали круте лазерне шоу - фото
Поделиться

Світлова вистава буде демонструватися на Хортиці на постійній основі після закінчення реконструкції

Вчора ввечері на пагорбі біля музею Запорізького козацтва, на Дніпрі та на небі у тестовому режимі показали круте лазерне шоу. Показ влаштували у День Державного Прапора, до Дня Незалежності.

В унікальному шоу були задіяні три стихії: земля, вода та небо. Неймовірна картина супроводжувалася інформацією про культуру та історію України та музичним супроводом.

У Запоріжжі на Хортиця до Дня Незалежності показали круте лазерне шоу

Крута світлова вистава проймає та захоплює. Побачити її зможе кожен після повного завершення реконструкції музею Запорізького козацтва та пагорбу. Вчора, 23 серпня запоріжці побачили тестову версію унікального шоу, аналогів якого немає в світі.

— Ми намагалися придумати щось яскраве, що спонукатиме людей приїхати на Хортицю, побачити щось таке, чого вони ніде не зможуть побачити, — розповів головний дизайнер проєкту Микола Каблука. – З’явилася ідея зробити проекцію на величезний пагорб поруч з музеєм козацтва, на небо та на пороги Дніпра. Проекцію створюватимуть суперпотужні лазери, яких в Україні ті й в світі ще не було.

Лазерно-проекційне шоу — це сучасний інсталяційний об’єкт, втілений спільно Міністерством культури та компанією Метінвест, яка виступає партнером проєкту масштабних перетворень острова Хортиця.

У Запоріжжі на Хортиця до Дня Незалежності показали круте лазерне шоу

Генеральний директор металургійного підприємства «Запоріжсталь» Олександр Мироненко зазначив, що це спільний подарунок Метінвесту та Міністерства культури і інформаційної політики до 30-річчя Незалежності України.

— 23 серпня небо, землю і пороги на Хортиці прикрасили незвичайні візерунки. У тестовому режимі вперше в Запоріжжі запустили лазерно-проєкційне шоу. Це спільний подарунок Метінвесту та Міністерства культури і інформаційної політики до 30-річчя незалежності України, це ще один туристичний магніт на острові, — зазначив Олександр Мироненко. — Яскраве дійство ще проходить процес налаштування, але із завершенням будівельних і ремонтних робіт на Музеї козацтва шоу стане постійним, щоб дивувати і вражати запорожців та гостей міста.

У Запоріжжі на Хортиця до Дня Незалежності показали круте лазерне шоу

Запоріжці були у захваті від побаченого.

— Це дуже круто та незвично це бачити, хочеться дивитися і дивитися на це видовище, — розповіла одна з очевидців шоу Олена Кутяк. — Дуже яскраві картинки, немов дивишся фільм.

Аналогів цього шоу немає не тільки в Україні, але й в усьому світі.

— Це перманентна інсталяційна-лазерна експозиція, яка пов’язана з інтерактивними взаємодіями. Всі побачать головну виставу протягом 5-7 хвилин, яка охоплює різні періоди становлення Хортиці. Але вона ще має і освітню складову, люди більше дізнаються про Хортицю. Вони зможуть побачити образи, і уявити, що було колись на острові.

Згодом кожен, хто має смартфон, зможе самостійно обирати та запускати проекцію. Ця функція буде доступною після завершення реконструкції острова.

— Центральна частина — це загальна програма, яку ми сьогодні презентуємо. Вона розповідає про історію острова і враховує різні цінності острова, тому що цей острів — це багатогранне місце сили. А згодом людина може запустити проекцію на три стихії — на воду, на пагорб і на небо.

У Запоріжжі на Хортиця до Дня Незалежності показали круте лазерне шоу

Планується, що центральне шоу буде запускатися у вихідні дні або і щодня, і запоріжці та гості острова та міста зможуть сканувати QR-код та побачити різні етапи становлення Хортиці. Про всі символи Хортиці, які будуть фігурувати у шоу, можна буде дізнатися на сайті Національного заповідника «Хортиця».

Круто, що під час шоу використовується сучасна техніка, яка дозволяє робити сучасну картинку.

— Під час шоу використовується найпотужніший лазер, який коли-небудь використовувався на Україні, — розповідає Микола Каблука. — Його спеціально виготовили в Дніпрі. Він настільки потужний, що може створювати графічний образ навіть на небі. Ця крута ідея народилася в рамках проєкту глобальної реконструкції Хортиці спільно з Міністерством культури і компанією Метінвест. Нашою метою було придумати щось унікальне для всієї України. Здорово, що такі проєкти підтримуються на рівні Офісу Президента і що Метінвест їх підтримує. Завдяки такій команді вдалося створити продукт, аналогів якому сьогодні немає в світі. Це проект, яким зможе пишатися вся Україна і цей продукт помітять у всьому світі.

Зазначимо, що тестову версію крутого шоу запоріжці та гості міста зможуть також побачити під час фестивалю ZOUND 2021, який відбудеться 27 та 28 серпня.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Нещодавно острів Хортиця отримав новий сучасний бренд. Він представляє собою не просто логотипи та символи, а захоплюючу графічну подорож легендарним островом. Головний логотип Хортиці визначили всі бажаючі за допомогою онлайн голосування.

У Запоріжжі на Хортиця до Дня Незалежності показали круте лазерне шоу

Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проєкту з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: Гімн України у виконанні акторів театру Франка — Острів Хортиця вітає українців з Днем Незалежності

Фото: Олександр ПрилепаКомментарии читателей