Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі для представників "сталевих" професій влаштували яскраве свято — фото
Поделиться

Працівників запорізьких металургійних підприємств привітали з прийдешнім професійним святом

У Палаці культури металургів відбувся урочистий захід на честь Дня металурга та гірника. Вітання зі святом приймали працівники провідних металургійних підприємств міста — ПАТ “Запоріжсталь”, ПрАТ “Запоріжкокс”, ПрАТ «Запоріжвогнетрив» та Запорізького ливарно-механічного заводу.

Перед початком святкового концерту металургів розважали веселі міми та музиканти. Також у фойє була яскрава святкова фотозона, де люди позували зі своїми колегами.

Такі урочисті привітання металургів — давня та приємна традиція для підприємств Групи Метінвест. Адже саме ці підприємства — найбільші та найчисленніші у Запоріжжі. Всього на «Запоріжсталі», «Запоріжвогнетриві», «Запоріжкоксі» та Запорізькому ливарно-механічному заводі працює близько 15 тис. людей.

Нерідко на металургійних підприємствах люди працюють цілими сім’ями. Батьки, подаючи гарний приклад, залучають до металургійної справи своїх дітей. Тому нерідко для запоріжців День металурга — це не лише професійне, а й сімейне свято.

Сьогодні на урочистий захід до Дня металурга та гірника в ПК металургів зібралися десятки людей. Всі вони — одні з найкращих працівників на своїх підприємствах.

З теплими словами до присутніх звернувся генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. Він привітав працівників комбінату, а найкращим з них вручив відзнаки «За доблесний труд в ПАТ «Запоріжсталь».

— Зі сторони, на фотографіях чи екранах телевізорів, металургія здається красивою та яскравою справою. Але за цією красою стоїть важкий, але гідний людський труд. Хоч ми і працюємо на різних підприємствах, але наш результат — це командна праця. Адже робота сталеварів була би неможливою без коксохіміків та вогнетривників. Особисто від себе я хотів би побажати кожному металургу міцного здоров’я, залізної витримки та віри в успіх. Бо успіх обов’язково у нас буде завдяки вашому труду, — підкреслив Олександр Мироненко.

Зі словами привітань до присутніх звернувся і генеральний директор Запорізького ливарно-механічного заводу Євген Шрамко. Найкращим працівникам він вручив почесні грамоти.

— Металург — це професія сильних людей. А металургія в цілому — це опора економіки країни. Я бажаю всім вам та вашим рідним здоров’я та добробуту. Дякую за працю кожному нашому працівнику та низько вклоняюся ветеранам праці, — привітав Євген Шрамко.

Зі словами привітань до металургів звернувся і директор з виробництва ПрАТ «Запоріжкокс» Олександр Бехтер.

— Всім, хто обрав професію металурга, я хочу побажати стійкості та оптимізму. Разом ми можемо здолати будь-які труднощі, бо ми — команда професіоналів, якими пишається вся Україна. Я дякую вам за те, що ви вкладаєте свої сили в розвиток наших підприємств та всього регіону, — зазначив Олександр Бехтер.

Аби відзначити найкращих працівників «Запоріжвогнетриву» на свято завітав директор з виробництва підприємства Сергій Козловцев.

— У металургію не приходять випадково. Справжні металурги — це надійні та працелюбні люди, які хочуть стати професіоналами своєї справи. Від керівництва «Запоріжвогнетриву» бажаю всім вам нових досягнень, кар’єрного росту, а вашим сім’ям — тепла та затишку, — привітав Сергій Козловцев.

Привітати працівників металургійних підприємств прийшли не тільки їхні керівники, а й представники міської та обласної влади. Почесні грамоти Запорізької обласної державної адміністрації металургам вручив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

— Запорізька область є одним з найбільш розвинених промислових регіонів. Завдяки праці металургів ми маємо мільйонні надходження до державного та місцевого бюджетів, а це — нові школи, лікарні та дороги, розвиток соціальної сфери. Тому сьогодні хочу побажати вам міцного здоров’я, сил та наснаги задля розбудови рідного краю та України, — привітав Олександр Старух.

До привітань від обласної влади приєдналася і голова Запорізької облради Олена Жук.

— Дійсно, Запорізька область відома на всю країну своїм промисловим потенціалом та здобутками. Завдяки соціально відповідальному бізнесу, якими є запорізькі підприємства Метінвесту, поповнюється обласний бюджет, а для людей створюються робочі місця. Я вітаю запорізьких металургів та бажаю їм натхнення, трудових успіхів та взаєморозуміння і в родині, і в колективі, — підкреслила Олена Жук.

Від міської влади працівників «Запоріжсталі», «Запоріжкоксу», «Запоріжвогнетриву» та Запорізького ливарно-механічного заводу привітав керуючий справами виконкому Роман Омельянович. Найкращим співробітникам він вручив почесні грамоти від виконкому.

З особливою повагою на металургійних підприємствах ставляться до трудових династій. Адже вони впродовж багатьох років розвивають підприємства та перетворили металургію на свою сімейну справу. На сьогодні в Групі Метінвест налічується близько тисячі трудових династій.

— Сьогодні в нашій компанії налічується тисяча трудових династій. З них 50 – це унікальні родини, де люди сотні років із покоління в покоління працюють на одному і тому ж підприємстві. Ми дуже вдячні людям, які прививають любов до металургії своїм дітям та онукам. Бажаємо, щоб ваші родини процвітали та продовжували цю гідну справу – бути металургом, — зазначив директор департаменту зі взаємодії з громадськими організаціями ТОВ «Метінвест Холдинг» Михайло Цуркан.

Найчисельнішим династіям присвоїли звання «Сталева династія» та подарували грошові сертифікати.

Після офіційних привітань гостей свята чекав урочистий концерт. З яскравою святковою програмою для металургів виступили відома степ група «ТепАртДанс», фіналіст шоу «Голос країни» Антон Якубовський та міські творчі колективи.

«Завдяки роботі знайшла коханого чоловіка»

Серед кращих працівниць ПрАТ «Запоріжвогнетрив» почесною грамотою відзначили начальника ділянки транспортної служби ПрАТ «Запоріжвогнетрив» Вікторію Беспрозванну. Вона розповіла, що на підприємстві в різні часи працювали майже всі її найрідніші люди, тому під час вибору професії вона обрала саме технічну спеціальність. А влаштувавшись на «Запоріжвогнетрив», дівчина знайшла не лише високооплачувану роботу, а й зустріла майбутнього чоловіка.

— На «Запоріжвогнетриві» працювали мої бабуся, дідусь, мама, тому я не сумнівалася, що теж буду там працювати. Пішла я за їхніми стопами. Працюю на «Запоріжвогнетриві» я з 2006 року. Починала свій трудовий шлях зі звичайної робочої посади – машиніста електролафету. Потім поступово я набиралася досвіду, покращувала свої робочі навички та вміння і зайняла посаду начальника ділянки. Найбільше в моїй роботі мені подобається працювати з людьми. Звичайно, налаштувати контакт з усіма зразу не вдається, але воно того варте. Бо без гарних стосунків з колегами гарних результатів у виробництві не завжди можна досягти. Я люблю свою роботу, бо вона дає мені стимул до розвитку. А ще завдяки їй я знайшла свого коханого чоловіка. Ми познайомилися з ним, коли я працювала контролером відділу технічного контролю, а він був станочником. Я контролювала якість деталей, а він їх виготовляв. Через деякий час ми одружилися і народили двох синочків. Тому я вдячна своїй роботі і за свою родину, — розповіла Вікторія Беспрозванна.

Є серед нагороджених і ті, які заради цікавої роботи в металургійній сфері покинули рідні міста. Один з таких – горновий доменної печі №3 ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Шалабай. Заради роботи на металургійному підприємстві він переїхав до Запоріжжя із Херсонської області.

— Я працюю на «Запоріжсталі» вже 7 років. Сам я родом із Херсонської області. Коли я обирав спеціальність для вступу після закінчення школи, то зразу ж обрав металургію. Але на той момент я не мав жодного уявлення про цю сферу, бо в Херсонській області вона зовсім не представлена. У нас там була лише «мореходка» і все. Але ця сфера мені була зовсім нецікава.

Вивчившись на сталевара, я одразу влаштувався на роботу в доменний цех «Запоріжсталі». Там я працюю і надалі. Робота важка, але вона мені подобається. Перш за все, нашим дружнім колективом, який завжди підтримає та виручить. А ще мені подобається працювати з рідким металом. Коли він розливається – це дуже гарно, — зазначив горновий доменної печі №3 ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Шалабай.

Нагадаємо, що завтра, 17 липня, на честь Дня металурга і гірника в Запоріжжі відбудеться масштабне святкування. Воно буде проходити на двох локаціях – на стадіоні «Славутич-Арена» та каскаді фонтанів «Веселка». Детальніше про програму свята можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: Як у Запоріжжі конкурсанти готувалися до фіналу конкурсу “Сталеві таланти”

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей