Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина, Фоторепортаж
У Запоріжжі чиновників з різних міст вчать, як не бути бюрократами
Поделиться

У Запоріжжі продовжується навчання студентів проєкту МРА

Модуль з електронного управління містом першого потоку навчання студентів проєкту МРА проходить на цьому тижні у хабі «Платформа спільних дій». Нагадаємо, що український проєкт Master of Public Administration переміг у конкурсі глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» у категорії «Економічний розвиток».

Платформа спільних дійМета проєкту – допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей. А також — залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад. Автором МРА є Група Метінвест.

Платформа спільних дій

Проєкт передбачає дворічне навчання для міських управлінців. Викладають найкращі експерти-практики країни. Для студентів цього — першого — потоку проєкт стартував в вересні 2019 року.

Нагадаємо, що нещодавно стартувало навчання другого потоку МРА, однією зі студентів якого є директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва.

Платформа спільних дій

— На цьому тижні в нашому хабі ми продовжуємо навчання за програмою МПА, партнерів якої виступає «Платформа спільних дій», — відмітила Ірайсат Магомедалієва. — Студенти цього потоку — в своєму роді «першопрохідці» цього масштабного проєкту, які допомогли зрозуміти правильний напрямок для подальшого його розвитку. І завдяки навчанню в МПА в українських містах уже реалізуються важливі для громад проєктии. Одним з важливих компонентів цієї програми є те, що всі міста, які беруть участь в цьому проєкті, є приймаючи стороною.

Зараз в Запоріжжі проходять навчання управлінці з нашого міста, Кривого Рогу, Маріуполя, Авдіївки. Про це розповіла керівник програми MPA Олена Юзькова (Київ).

Платформа спільних дій

— Під час модуля з електронного управління містом навчаються, як відійти від паперових бюрократичних процедур, зробити місто більш цифровими, — каже Олена Юзькова. — Вся програма МРА побудована на ключових питаннях, без яких не може працювати місцеве самоврядування.

На питання про найактуальніші й найцікавіші модулі, Олена Юзькова відповіла:

— На мій погляд, одна з найважливіших тем, яка була — модуль з мислення. Тому що всьому можна навчати, коли у людини є певний світогляд, відмінний від світогляду типового бюрократа. Наше завдання — пояснити та показувати, що місцева влада — це сервіс для жителів міста. Були й інші важливі модулі.

А учасникам особливо сподобався модуль з розвитку лідерства, який проходив в горах в серпні минулого року. Вони п’ять днів прожили в наметах. Підійматися на найвищу вершину України Говерлу. Були неймовірно горді собою і щасливі! Це модуль, звідки вони дійсно повернулися іншими.

Студенти МРА захищатимуть проєкти, які будуть або вже реалізовані в їхніх містах.

Платформа спільних дій

Перший заступник голови Запорізької обласної ради 2015-2020 років Єгор Семенков — один зі слухачів першого модуля програми МРА. Він повідомив «Индустриалке», що буде захищати диплом на теми, які особисто напрацьовував під час своєї роботи в облраді:

— Це практика роботи з найважчим комунальним підприємством області, обласним водоканалом. Адже за п’ять років, які я з ним працював, це було підприємство в передбанкрутному стані. На сьогодні воно працює нормально. Зокрема тому, що на нього своєчасно звернули увагу. Крім того, опрацьовуємо кейси інших комунальних підприємств. Зокрема, є ідея створити на базі одного з наших обласних комунальних підприємств інноваційний кластер. Ця робота також сьогодні опрацьовується мною.

— Впевнений, що МРА велика програма є необхідною для України, Ії потрібно продовжувати, — вважає Єгор Семенков. — Хочу подякувати компанії Метінвест, яка запропонувала і фінансує цю програму.

Дипломні проєкти учасники першого модуля МРА будуть захищати в червні цього року.

Читати також: В Запорожской области проверят 11 школ.

Фото автораКомментарии читателей