Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье
У стратегічно важливому місті Запорізької області запрацювала підстанція екстреної медичної допомоги
Поделиться

В Енергодарі запрацювала підстанція екстреної медичної допомоги

Першого липня в Енергодарі запрацювала підстанція екстреної медичної допомоги. Подібні заклади в Україні почали створювати ще у 2013 році. Втім, через опір керівництва Енергодарської медико-санітарної частини питання щодо реформування «швидкої допомоги» у місті не вирішувалося роками. Проте у жовтні минулого року, в рамках національної медичної реформи, медико-санітарна частина повністю перейшла до комунальної власності. Відтоді розпочалася активна робота зі створення необхідних умов для медиків та надання якісної допомоги пацієнтам.

підстанція екстреної медичної допомоги

— Цим шляхом інші міста в Україні йшли ще з 2013-го року. У нас були нескінченні: «Нам це не треба, нам це не цікаво». Була реальна складність, коли область вимагала певні наші дії, а ми не могли зрушити з однієї простої причини — медико-санітарна частина не наша. І як би не кричали, як би не розповідали, ми були абсолютно на правильному шляху, але на це пішло багато часу, — розповів міський голова Енергодара Павло Музика.

Невідкладна та якісна допомога

На кошти з міського бюджету Енергодара в одному з блоків медико-санітарної частини провели ремонт, згідно із вимогами Міністерства охорони здоров’я. Вже з першого липня, у рамках чергового етапу медичної реформи, відділення «швидкої» перейшло у підпорядкування до обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Медики кажуть: нове відділення дасть змогу оперативно та якісно надавати невідкладну допомогу жителям району.

швидка

— Ми дуже вдячні тому, що бригадам тут доведеться працювати в хороших умовах в плані компактності міста, при наявності абсолютно нормальних доріг, розв’язок і всього іншого. Тобто це один з кращих міст, де я був, де можна нормально доїхати на місце виклику і забезпечити госпіталізацію пацієнта. Перехідний період буде полягати тільки у відпрацюванні логістики маршрутів по доставці пацієнтів. Тобто частина пацієнтів може їхати в Дніпрорудний, там хворі на COVID, так. Може будуть якісь проблеми. А так сподіваємося, що вся госпіталізація буде тут. Тобто ми сподіваємося, що розуміння з санчастиною у нас буде найближчим часом, — зазначив директор Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Костянтин Малашенко.

швидка

У медико-санітарній частині працюватимуть дві бригади по 4 медика. На добу вони обслуговують близько 15 викликів. Медики виїжджають на виклики на сучасних машинах, обладнаних всім необхідним. Міський голова Енергодара Павло Музика переконаний: відтепер жителі міста та прилеглих районів зможуть отримати необхідну медичну допомогу вчасно. Враховуючи зручну розв’язку та нові дороги, машини зможуть виїжджати на виклики енергодарців оперативно та з дотриманням всіх вимог.

Читайте також: У Запорізькій області катастрофічна нестача медиків: які лікарі в дефіциті

 


Комментарии читателей