Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
У селищі Запорізької області з'явилася "Стіна проблем"
Поделиться

Жителі селища в Запорізькій області висловили свої думки на «Стіні проблем»

Нестача лікарів, закриття підприємств та проблемні комунікації. Питання, які хвилюють жителів сіл, здебільшого, однакові. Незмінним є й те, що вони вважають себе покинутими. Почути місцевих жителів вдалося у Новомиколаївці на акції “Стіна проблем”.

Стіна проблем

В центрі селища встановили велику дошку, на якій кожен маркером міг написати, які проблеми в місті він бачить, і що його не влаштовує. Акцію ініціював керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради, депутат Тернуватської селищної ради Володимир Подорожко.

«Молодь лишається без роботи»

— Я написала, що хочу створення робочих місць. Мене хвилює, що молодь залишається без роботи і виїжджає за рубіж. Я б хотіла, щоб наша молодь залишалась в нас і працювала в нас, — поділилася жителька Новомиколаївки Ніна Мединська.

Стіна проблем

У Новомиколаївці — близько п’яти з половиною тисяч жителів. Річний бюджет складає десять мільйонів. Протягом останніх кілька років у селищі закрилося п’ять підприємств, а це не лише втрачені податки, а й робочі місця.

Окрім цієї проблеми місцеві написали й десяток інших, які хвилюють найбільше. Це ремонт доріг, покращення стану медичної галузі, реконструкція дитячих майданчиків та місцевого стадіону.

Стіна проблем

Допомоги від влади вже не чекають

У Новомиколаївці кажуть, втомилися чекати допомоги від центральної влади, а тому вчаться вирішувати поточні проблеми власними силами.

— Ми не просимо такої великої допомоги від держави. У нас і водопроводи будуються, і дороги асфальтуються, і газифікацію селища ми вже давним-давно закінчили, — розповів голова Новомиколаївської селищної ради Сергій Шамайда.

Стіна проблем

Соціальна акція “Стіна проблем” тривала кілька годин. За цей час десятки селян написали про проблеми та свої побажання щодо їхнього вирішення. Обговорювали питання які хвилюють з представниками обласної влади. Вони зазначають: людей потрібно не лише чути, а й реально вирішувати проблеми на місцях.

Стіна проблем

— Люди дійсно втомилися від хаосу, вони зневірилися. Вони, чомусь, розуміють, що їх ніколи не почують: ні районна, ні обласна, ні центральна влада. А ми сьогодні цю тезу спростовували і сказали про те, що ми будемо виступати провідниками і разом з людьми наведемо порядок в цих питаннях. Ми обов’язково систематизуємо проблеми, які сьогодні висловли люди, та офіційно звернемося до відповідних органів державної влади, до відповідних установ і почнемо вирішувати це питання. Я побачив, що люди готові спільно, разом наводити порядок в нашому Новомиколаївському районі, в нашій області. І це дуже радує, — зазначив керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради, депутат Тернуватської селищної ради Володимир Подорожко.

Читайте також: Запорожці скаржаться на затримку допомоги з безробіття


Комментарии читателей