Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У новому сквері спального району Запоріжжя висадили 150 лип
Поделиться

Колишній пустир у Хортицькому районі перетворився на затишний сквер зі 150-ма липами

30 жовтня по всій території України відбулася акція «Висадження дерев мільйоном людей за добу» в рамках глобального проєкту Greening of the Planet («Озеленення планети»).

Висадили 150 лип

До акції приєдналась й громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», яка організувала посадку 150 лип у новому сквері в центрі 17-го мікрорайону Хортицького району. Її співробітники привезли дерева й необхідний для посадки інвентар, організували місцевих жителів і представників ОСББ, громадських організацій. Звичайно, й самі брали участь в посадці.

— У рамках акції мі об’єдналися з усіма громадськими організаціями міста, які займаються озелененням, це «Запоріжжя. Платформа спільних дій», «Соціальні ініціативи бізнесу» та інші. Всі сьогодні висаджують дерева на території Запоріжжя, — каже керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Ми вибрали для озеленення це місце, тому що тут закладається сквер. Є доріжки, лавки, урни, але не вистачало зелених насаджень. До того ж Хортицький — наймолодший район Запоріжжя.

Вибрали липи, тому що, крім того, що вони красиві, а квітучі дерева добре пахнуть, у них ще й дуже хороша приживлюваність. Липам близько шести років, дерева хороші, 2,5-3 метри. Вони з Дніпровського розплідника, який надає якісний матеріал, ми з ними вже співпрацювали.

Вважаю, що всеукраїнська акція по озелененню дуже корисна. А ми надалі будемо збільшувати обсяги озеленення міста. Робимо акцент на екомоді, на озелененні. І думаю, що жителі будуть до нас приєднуватися й всі разом ми будемо робити місто зеленішим.

Висадили 150 лип

У толоці брали участь також представники районної та міської влади.

Висадили 150 лип

— Цей скверик ми заклали три роки тому — зробили тротуарні доріжки, освітили його, поставили лавочки та урни, — розповідає голова райадміністрації по Хортицькому району Олександр Пшеничний. — Раніше ж тут був пустир і сміття, таке недоглянуте місце. Сьогодні воно перетворилося на зону відпочинку. Ще поставимо тут спортивний майданчик. 17-й мікрорайон — один з нових у Хортицькому районі. Тому він не такий зелений, як центр «Бабурки». Завдяки «Зеленому центру Метінвесту», тому, що вони придбали 150 лип, причому дуже хороших, високих, з грудкою землі, які ми всі разом висаджуємо, наше зелене серце Запоріжжя, Хортицький район, стане ще зеленішим. Всеукраїнська акція з озеленення дуже важлива. Тому що дерева — це легені нашої планети.

Висадили 150 лип

Олександр Пшеничний також повідомив, що район надав техніку, щоб викопати ями, потім займеться поливом та візьме липи на баланс й буде доглядати.

Висадили 150 лип

— У Запоріжжі програму з озеленення України підхопив «Зелений центр Метінвесту Запоріжжя», — відмітив перший заступник городського голови Запоріжжя Олександр Власюк. — Зараз ми висаджуємо в сквері 150 лип. Завдяки чому «білих плям» — захаращених ділянок між будинками без будь-якої інфраструктури — буде менше. Дякуємо організації «Зелений центр Метінвесту Запоріжжя» та голові району Олександру Пшеничному.

На висадку лип прийшли як місцеві мешканці — вони, природно, переважали, так жителі інших районів міста.

Мешканка 16-го мікрорайону Хортицького району, комірник Тетяна Конотоп прийшла з восьмирічним сином.

Висадили 150 лип

— Про цей захід повідомив тренер спортивної школи» Стафф», куди ходить мій син, — каже Тетяна Конотоп. — Тут дуже багато дітей зі «Стаффа». Нам цей захід цікавий, тому ми прийшли. Будь-яке озеленення, поява чогось нового, красивого — це завжди здорово. Раніше на цьому місці був пустир та пара дерев. Думаю, люди, які будуть тут гуляти навесні, оцінять нашу працю, липи будуть радувати око.

Студентка Маша Остапенко живе на Правому березі. Але, побачивши пост, що можна взяти участь в посадці дерев, приїхала на толоку.

Висадили 150 лип

— Це потрібно сто відсотків, — впевнена Маша. — Тому що зближує людей, які сюди приїхали. Й тому, що дерева очищають повітря.

Нагадаємо, що в Хортицькому районі є два офіційні парки — сквер «Ювілейний» і парк Поколінь. А також, як повідомив Олександр Пшеничний, є з десяток невеликих скверів. У тому числі й цей, у центрі 17-го мікрорайону. Назви у нього немає. Але може з’явитися, якщо місцеві жителі виступлять з такою ініціативою.

Акція «Висадження дерев мільйоном людей за добу» відбулася 30 жовтня у співпраці з акцією «Створюємо ліси разом» у рамках програми Президента України «Зелена Країна».

Читайте також: У Запоріжжі висадили саджанці 5 тисяч дерев — фото.

Фото автораКомментарии читателей