Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Мелітополі російські загарбники накинули оком на унікальне скіфське золото
Поделиться

Окупанти можуть вивезти в Мелітополя унікальні археологічні знахідки минулого сторіччя

У Мелітополі російські військові разом з місцевими прихильниками продовжують пограбування. Від сільськогосподарських підприємств, бізнес-структур, приватних помешкань окупанти перейшли до закладів культури. У Мелітополі російські загарбники накинули оком на унікальне скіфське золото

На цьому тижні окупаційна влада захопила Мелітопольський міський краєзнавчий музей та отримала доступ до цінностей, які зберігаються в його фондах. Серед них, зокрема, предмети із золота, знайдені під час розкопок Мелітопольського кургану в 1954 році (ними було розшито вбрання знатної скіфянки, яка там була похована),  діадема та інші прикраси, виявлені у 1948 році при видобутку піску на території Кізіярської балки.

Всі ці предмети виставлялись час від часу в музеї. Останній раз мелітопольці їх бачили у вересні 2021-го року на виставці, присвяченій 100-річчю закладу культури. 

скіфське золото

— Окупанти знайшли «виправдання» пограбуванню Мелітопольського краєзнавчого музею. Вони розповсюджують брехню, що нібито врятували скіфське золото, яке експонувалося в музеї, від колишніх працівників закладу. Мовляв, ті хотіли вивезти його за межі країни, — повідомляють в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Так скоріш за все самі окупанти планують вивезти унікальні предмети з фондів краєзнавчого музею Мелітополя. Ґрунт для цього у російських ЗМІ вони вже підготували, повідомивши: «колекція скіфських золотих прикрас органічно б доповнювали велику колекцію археологічних знахідок під загальною назвою «золото скіфів» з музеїв Криму, незаконно заарештованих в Амстердамі після подій 2014-го року». 

До речі, росія намагалась «віджати» знахідки з Мелітополя ще у минулому сторіччі, адже все цінне з республік традиційно зосереджувалось у скарбниці Ермітажу у Москві. Але тоді українські вчені продемонстрували принципову позицію і артефакти лишились в Україні. Зараз вони перебувають Музеї історичних коштовностей у Києві.

Читайте також: Українське кіно дивляться й в Африці

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей