Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Мелітополі акція "Безсмертний полк" проходить під прицілами снайперів
Поделиться

Місце збору учасників акції на честь 9 травня в Мелітополі було оточене військовими

В окупованому Мелітополі заходи до Дня перемоги пройшли під червоними прапорами та з георгіївськими стрічками — все за рашистськими методичками.

Сьогодні зранку вулицями Мелітополя їздив російський військовий автомобіль з гучномовцем, який закликав містян долучитись до святкових заходів. В рамках підготовки до них весь центральний проспект міста в районі площі Перемоги був перекритий. Потрапити до цієї ділянки вулиці можна було тільки після перевірки, озброєні люди продивлялись пакети і сумки людей, а також перевіряли їх металошукачем. По периметру чатували солдати с собаками, а на одній з будівель місцеві мешканці помітили снайперів.

День перемоги в Мелітополі

Але така «мілітаризація» заходу зовсім не бентежила учасників заходу, до колони доєднались як місцеві колишні військові, зокрема афганці, козаки, які пішла на службу до загарбників, так і представники окупаційної армії, а також цивільні громадяни. Всі вони використали так чи інакше георгіївську стрічку, хтось намотав її на руку, хтось пов’язав на сумочку, хтось причепив на груди. Несли мелітопольці в руках і портрети «дідів, які воювали», створюючи тим самим «Безсмертний полк» — акцію, придуману кілька років тому в росії.

День перемоги в Мелітополі

На площі Перемоги пройшов мітинг за участю окупаційної влади, а потім ходою містяни пройшли по вулиці Героїв України до центрального парку. Тут були традиційно розгорнуті польові кухні. Черги за кашею вишикувались також під наглядом автоматників. В зеленій зоні багато родин з дітьми, яких також не хвилювала присутність загарбників — представників армії вбивць мирного населення.

День перемоги в Мелітополі

Частина мелітопольців, яка проти окупації, вирішила сьогодні не виходити в місто і вшанувати пам’ять рідних — учасників Другової світової війни — в інший спосіб. До речі, як би не хотіли окупанти показати власну картинку, всі мешканці Мелітополя добре знають, що і 9 травня, і 23 жовтня — День визволення міста від фашистських загарбників в місті завжди відзначали.

День перемоги в Мелітополі

Як повідомляла «Індустріалка», 8 травня у Запоріжжі на Алеї Бойової Слави відбулось урочисте покладання квітів, присвячене Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Читайте також: Мешканці Запорізької області нагадали окупантам, що ті на нашій землі ненадовго

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей