Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
У лісництві Запорізької області розбили наметове містечко
Поделиться

Літо – ідеальна пора року для туризму

Що може бути краще свіжого повітря у лісі чи на березі водоймища? У Запорізькій області існує традиція, котра не змінна вже чверть століття – дитячі туристично-спортивні збори у одному з Мелітопольських лісництв.

Щороку у цих зборах приймали участь тисячі дітей по всій Україні. Токмацький відділ туризму подібні заходи проводить вже 25 років поспіль. У одному із Мелітопольських лісництв діти віком від 7-ми і до 17-ти років розбудовують справжнє місто з наметів. Воно на 10 днів стає їхньою другою домівкою. Зазвичай кількість охочих отримати незабутні емоції від походу більше сотні. Та цього року, через пандемію коронавірусу організатори запросили п’ятдесят дітей.

Літо – ідеальна пора року для туризму

— Десять днів діти проживають у наметах. Самі готують їсти, спілкуються. Вони проживають цікаве житя без гаджетів, спілкуються та активно проводять час, — розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізького обласного центру туризму, краєзнавства та спорту учнівської молоді Олена Лукаш. — В наше століття, коли тільки мобільні телефони та планшети, головною умовою прийняття до нашого туристично-спортивного збору було те, щоб діти спілкувалися між собою наживо. Ніяких гаджетів.

Один з наймолодших жителів наметного містечка — Артем Лукаш. Він народився у сім’ї туристів, тож як сам з посмішкою каже, — вибору у нього не було. Втім це все одно стало його улюбленою справою. Хлопець мріє у майбутньому мандрувати різними країнами. Та поки насолоджується місцевими краєвидами.

— Під час зборів можна побачити багато цікавого, всяких кроликів, дерева різні. Коли я вперше ходив за водою, я не очікував, що все буде так далеко. А ще — тут навіть можна скупатися. Мені подобається, — поділився Артем.

З юними туристами у містечку з наметів зустрівся турист зі стажем, депутат Запорізької облради Олег Буряк. Він підкорював найвищу точку землі — гору Еверест, був у походах до багатьох країн, тож впевнений, що все починається саме з подібних дитячих заходів. З лазіння по мотузкам, розбивання намету, орієнтування на місцевості тощо.

З юними туристами у містечку з наметів зустрівся турист зі стажем, депутат Запорізької облради Олег Буряк

— Я поважаю людей, які займаються туризмом. Як професійно так і на любительському рівні. Ми ще не знаємо, можливо хто-небудь з них виросте великим підкорювачем вершин або пустель. Я хочу окремо подякувати наставникам, які долучають дітей ось до цього. Вчать азам — як ставити намет, як приготувати їсти собі і своєму товаришеві по намету, — розповів Олег Буряк.

Тільки-но діти побачили більш професійного однодумця в обличчі Олега Буряка одразу почали розпитувати про походи. Усі охочі мали змогу поставити своє запитання досвідченому туристу. У свою чергу депутат Запорізької облради поділився випадком, котрий залишився у його пам’яті назавжди:

— Коли я вперше потрапив у гори, а у мене страх висоти, нам треба було через один перевал перейти. Він не високий був, але дуже стрімкий — це був Бадрінатх, малий Тибет з боку Індії. Уся група пішла, а я десь в середині і полізли-полізли, а потім вийшли на стежку і я випадково подивився вниз і все. Я в ступорі. Я скелю обійняв і так я простояв, напевно годину.

туризм

Також діти позмагалися у межах щорічної спартакіади – грали у волейбол, між наймолодшими туристами відбулася естафета, у котрій вони продемонстрували вміння у орієнтуванні на місцевості, а на найстарших чекали гімнастичні вправи.

Читайте також: Запорожцам не рекомендуют купаться на городских пляжах


Комментарии читателей