Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж, ЭКОПОСТ
У дворах запорізьких багатоповерхівок з’явиться 100 молоденьких сосен – фото
Поделиться

Сосни висаджують в рамках екологічного проєкту «Ялинка у кожен двір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя»

Двори запорізьких будинків стають все затишнішими. Тут з радістю відпочивають літні люди і бавляться діти. Улюбленим місцем відпочинку продовжують ставати майданчики, на яких, наче гриби після дощу, з’являються лісові красуні — ялинки і сосни. За словами мешканців, таке місце єднає молоде і старше покоління – усіх сусідів.

В рамках екологічного проєкту «Ялинка у кожен двір» громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» продовжує дарувати і висаджувати у запорізькі двори хвойні дерева. Протягом двох тижнів 100 кримських сосен поселяться у дворах найактивніших ОСМД.

24 дерева прикрасили двори у кількох районах Запоріжжя: Хортицькому, Дніпровському, Олександрівському та Заводському. Одними зі щасливців стали мешканці будинку 4 по вул. Світлій та 33 по пр. Ювілейному.

— Із 4-х років, які існує наше ОСББ, 3 з них ми тісно співпрацюємо з громадською спілкою «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Ми кілька разів подавали заявки і нарешті нам пощастило – у нашому дворі з’явилась довгоочікувана сосна. Поряд з нею ростуть туї, встановлені квітнички, альтанка, лавочки – все це завдяки нашим друзям — «Зеленому центру Метінвест Запоріжжя», — розповів голова правління ОСББ «Світла оселя-4» по вул. Світлій, 4 Юрій Руденко. – На цьому майданчику сонячно, тут збираються наші мешканці – як літні, так і діти. Незважаючи на погоду, холодний вітер, і наші пенсіонери, і наша молодь прийшли висаджувати сосну. Це та ідея, яка об’єднала нас усіх заради спільної мети.

Сосни висаджують в рамках екологічного проєкту «Ялинка у кожен двір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя»

За його словами, це бажання настільки вистраждане і пропущене через серце кожного з мешканців будинку, що активісти навіть до розвантаження з машини прагнули обрати для свого двору найгарнішу, на їх думку, сосну – з шишками.

Активісти заздалегідь підготувалися – дізналися у спеціалістів, як правильно висаджувати сосну, скільки потрібно піску, як поливати, чим підживлювати, щоб вона радувала їх довго. Загалом же на підготовку місця для висадження сосни пішло два дні. Мешканцям довелося не тільки знімати шар асфальтного покриття, а й викопувати яму глибиною майже півтора метра.

Сосни висаджують в рамках екологічного проєкту «Ялинка у кожен двір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя»

— Нашому ОСББ вже п’ятий рік. Щоб дітям було цікаво на Новий рік, ми доклали всіх зусиль, щоб зробити для них подарунок – посадити ялинку. Минулого року нам це не вдалося – погодні умови, карантин зруйнував наші плани. Але сьогодні у нашому дворі нарешті свято, — сказала голова правління ОСББ «Ювілейний, 33» Тетяна Алєксєєва. – Наступного року ми її прикрасимо до свят і у нас буде найгарніша ялинка у всьому Хортицькому районі.

За словами Тетяни Григорівни, мешканці будинку також сподіваються на допомогу «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя» у додатковому озелененні двору. Вони планують посадити на майданчику навколо сосни кущі, які також весь рік будуть зеленими.

Сосни висаджують в рамках екологічного проєкту «Ялинка у кожен двір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя»

— Проєкт «Ялинка у кожен двір» реалізується в Запоріжжі вже третій рік поспіль. Спочатку ми на прохання мешканців висаджували голубі ялинки. Однак, як виявилось, чим старше дерево, тим важче йому прижитися. Тому ми порадилися зі спеціалістами і вирішили висаджувати 3-метрові сосни. Кримська сосна менш вибаглива до ґрунту, — пояснив керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. – Таким чином ми вирішили з найперших днів весни виконати бажання запоріжців. Люди щасливі, ми також. Я вважаю, що це чудовий старт.

Менеджер відділу управління проєктами громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев нагадав, що проєкт «Ялинка у кожен двір» на території Запоріжжя реалізується з 2019 року.

Читайте также: Мешканцям одного з будинків Запоріжжя не доведеться більше відкривати поштові скриньки викрутками

Фото автораКомментарии читателей