Індустріалка - новини Запоріжжя

ЕКОПОСТ, Запоріжжя, Фоторепортаж
У дворах запорізьких багатоповерхівок висадили туї, ялівці та жасмин — фото
Поделиться

У Запоріжжі стартували висадки дерев та кущів у рамках акції «Forever Green»

У Запоріжжі стартували перші масові висадки дерев та кущів у дворах багатоповерхівок в рамках проєкту «Forever Green». Їх ініціювала громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя».

дворах

Участь у проєкті «Forever Green» взяли 30 будинків ОСББ та ЖБК зі всіх районів міста. Головною метою проєкту є створення в місті комфортних зелених зон та залучення до озеленення простих запоріжців. Адже саме завдяки згуртованості можна зробити найкращим не лише свій дім чи двір, а й ціле місто.

Перші висадки рослин пройшли в Комунарському та Олександрівському районах. Сьогодні активісти громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» побували на 15 адресах. Там вони разом з активними мешканцями висадили десятки хвойних кущів.

Участь у проєкті «Forever Green» взяли 30 будинків ОСББ та ЖБК. В їхніх дворах ми висадимо по 20 одиниць рослин. У кожному дворі з’являться по 5 кущів туї західної, туї східної, ялівця козацького та жасмину. Загалом у дворах запорізьких багатоповерхівок з’явиться 600 молодих кущів, — розповів менеджер громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Дмитро Завоюра.

дворах

До озеленення дворів приєднався і голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко. Він зазначає, що такі проєкти, ініційовані громадськістю, дуже позитивно впливають на покращення навколишнього середовища у місті.

Декілька тижнів тому ми засідали в обласній раді і підіймали питання щодо озеленення Запоріжжя та територіальних громад області. Це питання дуже актуальне, тому я із задоволенням приєднався до ініціативи громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Долучитися до акції нас запросив голова найактивнішого ОСББ Космічного мікрорайону по вулиці Європейська, 10. Разом з мешканцями будинку ми висадили хвойні кущі, додавши в їхній двір краси. Сподіваюся, що своїми діями ми покажемо приклад усьому місту. Крім цього, ми активно долучаємося і до інших екологічних акцій — «Зелена країна», яку ініціював президент Володимир Зеленський та «Ліси громади», яку проводять запорізькі активісти, — розповів голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко.

дворах

Нагадаємо, що проєкт «Forever Green» передбачає не лише локальні висадки в дворах житлових будинків. За ініціативи активістів в місті з’являться 5 тисяч молодих дерев. Їх продовжать висаджувати і в житлових масивах, і в популярних місцях відпочинку.

— «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» задає тренд на озеленення. Окрім висадки рослин разом з мешканцями ОСББ, у нас запланована масштабна висадка саджанців на території лісгоспу. Після того, як дерева виростуть до необхідної висоти, ми їх пересадимо у двори запоріжців і громадські місця. Одним з таких місць стане набережна. Наша спілка робить все для того, щоб Запоріжжя було чистим, комфортним та зеленим, — підкреслив керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба.

дворах

Хвоя стане окрасою квітників

Одними з перших, хто взяв участь у проєкті «Forever Green», стали мешканці будинку по вул. Європейська, 10. Висаджувати дерева люди вийшли залюбки, навіть діти допомагали дорослим саджати кущі.

дворах

дворах

Мешканці говорять, що їм зараз дуже необхідні молоді рослини, бо старі дерева через їхній аварійний стан довелося спиляти.

— У цьому будинку я живу вже 47 років. Раніше в нашому дворі були великі старі дерева, але вони «пропали». Тому ми їх спиляли та викорчували. Тепер ми займаємося озелененням нашого двору — саджаємо молоді деревця та кущі, прикрашаємо його квітами. До цього ми садили горіхи, тепер до них додалися і хвойні рослини. Думаю, вони стануть окрасою наших квітників, — зазначив мешканець ЖБК «Комунаровець-14» Василь Кульнєв.

дворах

Хвойні кущі мешканці будинку змогли висадити біля кожного під’їзду.

— Ми дуже раді, що біля нашого під’їзду з’явилися такі гарні туї. Тепер у нас буде зелено та красиво. Я дуже люблю наш будинок, адже всі мої сусіди зацікавлені в тому, щоб у нас в дворі було затишно та яскраво. Ми і самі висаджуємо квіти, і раді таким чудовим акціям, які проводить «Зелений центр», — розповів мешканець ЖБК «Комунаровець-14» Віктор Куценко.

дворах

Нагадаємо, що на минулому тижні за ініціативою громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» у сквері Театральному з’явилася нова зелена локація. Для її створення активісти висадили понад 400 рослин.

Читайте також: У запорізькому парку почали створювати квіткові композиції до Дня міста — фото

Фото автораКомментарии читателей