Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У дворах запорізьких багатоповерхівок стартували масштабні суботники
Поделиться

Стартував проєкт «Чистий двір», до якого активно залучаються запоріжці

У Запоріжжі стартував новий сезон проєкту «Чистий двір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Участь у ньому планують взяти мешканці близько 50 будинків ОСББ. У рамках проєкту люди зможуть безкоштовно отримати все необхідне для облаштування свого двору.

Одними з перших, хто взяв участь у проєкті, стали жителі Хортицького району. Це мешканці будинків по вул. Василя Сергієнка, 26 та по вул. Світлій, 4, 4-а, 6. Організатори надали учасникам весь необхідний для прибирання інвентар, а люди зібралися на суботник.

чистий двір

Робота у дворах почалася із самого ранку. Люди фарбували паркани, лавки та встановлювали нові урни.

чистий двір

— «Зелений центр» дав нам 4 банки білої фарби, 10 щіток, відра, мийні засоби, швабри, кісточки, совки. Спасибі їм велике, все таки, як не кажи — це допомога. Ми купили свої 3 банки, і плюс 4 — вже фарбування піде нормально, — зазначає голова правління ОСББ «Вогнетривник-1» Людмила Гаркуша.

Зазначимо, що проєкт «Чистий двір» громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» запустила нещодавно, декілька тижнів тому. На сьогодні заявки на участь подали близько 20 ОСББ. Але організатори сподіваються, що містян, які дбають про свої двори, буде лише більшати.

— У наших перших суботниках беруть участь понад 200 людей. Це 5 адрес. На сьогодні у нас ще є близько 20 заявок на прибирання прибудинкових територій. Це відновлення малих архітектурних форм, оновлення дитячих елементів, фарбування урн, лавок. Дуже тішить, що люди об’єднуються і своїми силами наводять лад на прибудинкових територіях, — підкреслив менеджер проєктів громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев.

Однією з головних цілей проведення подібних проєктів є залучення людей до створення комфортних умов у власних будинках та дворах. Так запоріжці починають ще більше цінувати власну працю та піклуються про свій навколишній простір.

чистий двір

— У нас у дворі панує «культ переживання» за двір, за будинок, і це дуже класно. Завдяки таким акціям праця починає цінуватися, тому я вважаю, що їх повинно бути більше, і вони мають проходити не в одному дворі, а по всьому місту. Перш за все, я дуже вдячна своїм сусідам, які виходять на суботники і намагаються своїми руками робити простір навколо нас кращим, — розповіла голова правління ЖБК №18 «Запоріжсталь» Вікторія Павлюк.

Прибрати у дворі зібрались як дорослі, так і зовсім маленькі мешканці прилеглих будинків. Вони старанно підмели, пофарбували гойдалки та інші металеві конструкції. Всі, хто брав активну участь у суботнику, отримали від організаторів приємні подарунки — килимки під вхідні двері.

чистий двір

— Люди радісно виходять прибрати свою ж територію з однієї простої причини — вони розуміють, що все залежить від них. «Зелений центр Метінвест» буде завжди проявляти подібні ініціативи, ми будемо робити все, для того щоб наше місто змінювалося, було чистішим та зеленішим. А міські жителі, щоб були щасливі, що у них є допомога у вигляді нашого інвентарю та нашої підтримки, — зазначив керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба.

чистий двір

Нагадаємо, що на минулому тижні громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» разом з комунальним підприємством «Запоріжзеленгосп» запустила проєкт «FOREVER GREEN». В рамках цієї ініціативи в місті висадять близько 5 тис. дерев.

Читайте також: Мелітопольці розповіли, яким хочуть бачити своє містоКомментарии читателей