Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Тягнув пожежну машину, підіймав 400 кг - у Запоріжжі живе унікальний спортсмен
Поделиться

Укладальник-пакувальник комбінату «Запоріжсталь» Ілля Єрмаченков переміг у Кубку України з силового екстриму

Силовим екстримом або силовим багатоборством 23-річний Ілля Єрмаченков займається сім років. Коли починав — жив у Макіївці. А три роки тому переїхав до нашого міста і влаштувався на «Запоріжсталь«. Ілля каже, що в Макіївці, в селищі Холодна Балка, де він жив, не було особливого вибору, яким спортом займатися. Він пішов у спорт, тому що хотів сподобатися дівчині — років в 14 важив 90 кг. А потім полюбив силовий екстрим — це видовищно, захоплююче, хочеться підіймати все більшу і більшу вагу, вигравати. До того ж — дружний колектив.

Нещодавно Ілля Єрмаченков посів перше місце в Кубку України з силового екстриму, в Мелітополі. У цьому місті базується Федерація силового екстриму України. «Индустриалка» поспілкувалася з Іллею Єрмаченковим.

 Ілля Єрмаченков займається силовим екстримом

— Треба було пронести на 40 метрів два балони вагою по 120 кг, на час, — розповідає про змагання Ілля Єрмаченков. — Піднімати колоду в 120 кг. Було перенесення мішка 95 кг, який треба було обійняти і перенести на 40 м. А найкрасивіше було — це кантування (перекидання вантажу) покришки з «БелАЗа». Треба було кантонути її 5 разів. А важить вона 360 кг.

— Яку максимальну вагу ви підіймали у своєму житті?

— Найважче, що підіймав — переніс йок (інвентар для силового екстриму). Я підняв 400 кг на плечах і ніс його 20 метрів. Це мій особистий рекорд. Коли ніс йок, то розумів, що мені не можна видихати. Тому що якщо видихну, то він просто впаде. Досі не розумію, як це у мене вийшло. Багато українців цьому дивуються.

— Яка вправа вам далася найважче?

— Гігантський дамбл — це величезна гантель. Більше чотирьох місяців не міг підняти. А потім вона мені піддалася. Мій рекорд — підняв однією рукою над головою 100 кг. Я рекордсмен України. Але вже обкатав цю вагу і хочу підняти більше. Світовий рекорд — 150 кг.

Ілля Єрмаченков займається силовим екстримом

— А яка сама видовищна вправа?

— Наприклад, на Гран-прі України я тягнув за собою 14-тонну пожежну машину. Тебе запрягають в канати, ти уперся і — потягнув машину за собою. У нас взагалі видовищний вид спорту. Глядачі постійно аплодують, деякі вибирають своїх улюбленців.

— У вас бували травми?

— Була, коли піднімав тягу 270 кг.Не був до неї готовий і у мене сталося зміщення хребців. Це одна серйозна травма. Розтягування, болі в суглобах і м’язах в рахунок не беру. Треба нарощувати м’язи, щоб вони тримали хребет і звикати до навантажень, нарощувати вагу поступово. Я ж не відразу піднімаю 400 кг.

— У чому секрет успіху у вашому виді спорту?

— Треба багато тренуватися і багато їсти — тоді все буде виходити. Тренуюся від 3 до 6 годин на день.

— У вас особлива дієта?

— Якщо бодібілдери вживають мало вуглеводів, то в раціоні наших спортсменів має бути все, починаючи від овочів, фруктів і закінчуючи м’ясом і кашею. Кашу, будь-яку, треба їсти кілограмами. Їм і пиріжки.

— Як вдається поєднувати роботу з тренуваннями?

— Графік роботи у мене 12-годинний: день-ніч-два дні вдома. Так що поєднувати з тренуваннями виходить. У цьому вже сенс життя, я звик. А до цього потрібно звикати. Потрібно себе змушувати. Буває лінь йти в зал, переборюєш себе. По-іншому не вийде.

Ілля Єрмаченков займається силовим екстримом

— Розкажіть, будь ласка, про свою роботу.

— Коли приїхав до Запоріжжя, то відразу пішов на комбінат. Адже що спадає на думку, коли чуєш про Запоріжжя -«Запоріжсталь». Прийшов, мені показали що робити. «Будеш працювати?» — «Звичайно». І хлопці вже в процесі роботи показували, підказували, допомагали. Моя робота полягає в наступному — поставили рулон металу, запакували, поставили на піддон, виставили.

— А з дівчиною, заради якої пішли в силовий екстрим, відносини склалися?

-Ні. Коли я важив багато, був безформний і негарний, вона мені відмовила. А коли пізніше вона сама до мене підійшла, можливо, хотіла відносин, гордість взяла своє і відмовив я — мовляв, не доля. Вважаю, що потрібно цінувати те, що всередині, а не як ти виглядаєш. Адже сьогодні ти можеш виглядати так, завтра — інакше.

— Скільки важите зараз?

— Спочатку я худнув до 70 кг, а потім набирав до 87-90 кг, але вже за рахунок м’язів. А м’язи виглядають красиво.

— У вас є мрія?

— Виступити на змаганнях «Арнольд Класик» в США і привітатися з Арнольдом Шварценеггером.

Читайте також: Артист об’їхав півсвіту і пішов працювати на запорізький завод.

Фото автораКомментарии читателей