Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
Травматолог Запорізького військового госпіталю зустрів війну у свій день народження
Поделиться

Батько травматолога нині працює головним лікарем одного з медзакладів на тимчасово окупованій території

У Запорізькому військовому госпіталі продовжують рятувати життя наших захисників. Один з ангелів у білих халатах — травматолог Фавад Алі-Шах. Про нього розповіла запорізька тележурналістка, волонтерка Запорізького військового госпіталю Олена Шевчук.

Батько Фавада — Гохар Алі-Шах — до Запоріжжя приїхав з Пакистану, щоб навчатися у Запорізькому державному медичному університеті. У нашому місті він закохався в дівчину Лідію і всім серцем полюбив Україну, саме тому родина залишилася тут жити.

Батько Фавада свого часу був головою однієї із сільських рад України, а нині працює головним лікарем одного з медзакладів на тимчасово окупованій території. Фавад дуже хвилюється за своїх батьків. Однак медики, що дали клятву Гіппократа, залишаються поряд зі своїми пацієнтами.

Батько травматолога нині працює головним лікарем одного з медзакладів на тимчасово окупованій території

Фавад Алі-Шах — лікар, який спілкується лише українською мовою. З дитинства він мріяв стати лікарем, тому легко поступив і навчався в Запорізькому державному медичному університеті. Вже на четвертому курсі зрозумів, що хоче бути травматологом.

«Мені подобається працювати з металом, — розповідає Фавад. — Ми збираємо особливі конструкції, а переломи складаємо, як пазли. А головне, завжди бачимо позитивний результат своєї роботи».

Після закінчення університету у 2020 році Фавад дуже довго шукав місце роботи, бо не хотів сидіти в кабінеті й заповнювати картки. Хотів бути корисним для людей, лікувати, рятувати та допомагати.

«Я випадково потрапив до госпіталю. В той день, коли я сюди прийшов, мені сказали, що чекають травматолога і він повинен вже сьогодні виходити на роботу. Але той так і не з’явився. Я поспілкувався з начальником госпіталю і мене взяли на роботу», — розповів Фавад.

Батько травматолога нині працює головним лікарем одного з медзакладів на тимчасово окупованій території

До 24 лютого у Запорізькому військовому госпіталі робота йшла спокійно, поранених захисників було не так багато, як сьогодні. «Індустріалка» розповідала, як медики Запорізького військового шпиталю разом із колегами ставили на ноги пораненого снайпером бійця. Лікарем пораненого Іллі був саме ординатор хірургічного відділення Запорізького військового госпіталю, лікар ортопед-травматолог Фавад Алі-Шах.

«24 лютого — мій день народження, який я мріяв провести з дружиною, — розповідає Фавад. — Але вже зранку в госпіталь почали поступати важкопоранені. Не можу передати словами ті емоції, які нас тоді накривали, коли бачили молодих хлопців з тяжкими ранами. Але зараз, на жаль, це вже перетворилось на реальність нашого військового життя».

Вже понад два місяці Фавад разом з колегами живе в госпіталі, бо ніколи не знаєш, коли можуть призвести поранених. Сьогодні разом з хірургами вони роблять все можливе і неможливе, щоб рятувати кінцівки хлопців, яким загрожувала ампутація.

«Щодня від військових чую багато різних історій про війну. Вражає те, що багато поранених після складних операцій рвуться відразу на фронт і зупинити їх неможливо! І тому вірю, що скоро буде наша перемога!» — переконаний Фавад.

Батько травматолога нині працює головним лікарем одного з медзакладів на тимчасово окупованій території

А після нашої перемоги і закінчення війни Фавад Алі-Шах має такі плани: На п’ять днів з дружиною поїхати на Закарпаття, щоб забути про війну, а потім знову повернутися до Запорізького військового госпіталю, де він бачить своє життєве призначення!

Як повідомляла «Індустріалка», у Запоріжжі пораненим захисникам потрібна донорська кров четвертої групи з негативним резусом. Для посилення стратегічних запасів компонентів донорської крові є потреба у всіх групах крові.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей