Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Техніка потрібна щохвилини: на запорізькому підприємстві з'явився універсальний навантажувач
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» з’явився універсальний фронтальний навантажувач

У доменному цеху комбінату «Запоріжсталь» з’явився новий фронтальний навантажувач. Його придбали в рамках програми по оновленню основних фондів підприємства. Інвестиції склали близько 2 млн гривень.

навантажувач

Як розповів заступник начальника доменного цеху по устаткуванню Сергій Лисокінь, новий навантажувач був дуже потрібен. Адже до цього обладнання для навантаження доводилося брати в оренду, та ще й ремонтувати за свій рахунок.

Сергій Лисокінь

— Ми отримали фронтальний навантажувач, який нам необхідний щодня, можна сказати навіть щохвилини в діяльності цеху. Навантажувачем ми виконуємо розвезення всіляких матеріалів і обладнання по всіх ділянках доменного цеху. За допомогою нього перевозимо електродвигуни, сталеві канати, редуктори, сипучі матеріали — пісок, велику фракцію вугілля, — розповів Сергій Лисокінь. — Це наш один єдиний навантажувач. Ми довго чекали його, і нарешті отримали. До цього у нас взагалі ніякого навантажувача не було, ми брали техніку в оренду. Вона був не зовсім нова — доводилося самим ремонтувати навантажувач для підтримки його в працездатному стані. Тепер отримали нову техніку. Сподіваюся, вона буде працювати довго і безвідмовно.

навантажувач

У нової машини високі технічні характеристики — продуктивність, технологічна точність, надійність роботи основних вузлів. Є і сучасна простора кабіна з широким оглядом, кондиціонером, джойстиком для управління основними операціями. Ефективність нової техніки на порядок вище попередніх аналогів: витрата палива нижче на 15%, а продуктивність вище на 14%.

Водій навантажувача з десятирічним стажем Олександр Дідик каже, що новий навантажувач доменного цеху — найкраща техніка, на якій йому доводилося працювати.

Олександр Дідик

— Я вже більше 10 років працюю водієм навантажувача, новий отримали зовсім недавно. Навантажувач набагато краще тих, що у нас були раніше. Він потужніший, комфортний. У кабіні є клімат-контроль. Так що комфортно буде працювати навіть взимку. І в управлінні він простіше, ніж старі навантажувачі. Мені дуже подобається. Цей — кращий навантажувач за весь час моєї роботи водієм. Перевозити доводиться пісок, вугілля, металобрухт, щебінь, каміння — все, що необхідно, — поділився Олександр Дідик.

навантажувач

В цілому за 10 місяців 2020 року комбінат «Запоріжсталь» в рамках програми оновлення основних фондів реалізував проекти по установці стаціонарних газоаналізаторів на доменні печі 2 і 5, впровадив проект автоматизації агломашин № 1-3, проект установки приладів контролю вмісту СО і СО2 в відведених газах котлоагрегату № 5, придбав чавуновозні ковші з лафетами, спектрометри емісійної моделі, газоаналізатори і багато іншого.

Читайте також: Співробітники запорізького підприємства працюють з побутовим комфортом


Комментарии читателей