Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Коронавірус, Україна
Старобільськ отримав сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова
Поделиться

Старобільську передали сучасні апарати ШВЛ

12 червня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям зi Старобільського районного територіального медичного об’єднання два суперсучасні апарати штучної вентиляції легенів.

– Фонд закупив для України 200 апаратів ШВЛ високого класу. Такого обладнання особливо гостро потребують невеликі регіональні лікарні. Ці сучасні апарати дозволяють надавати допомогу пацієнтам із важкими ускладненнями від коронавірусу. 32 одиниці обладнання були доставлені в країну на початку червня. Це найбільша партія апаратів ШВЛ, ввезена в Україну після початку карантину. Апарати були розподілені між опорними державними лікарнями Львівської, Івано-Франківської, Донецької, Дніпропетровської та Луганської областей, а також Харкова, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Старобельск получил современные аппараты ИВЛ от Фонда Рината Ахметова

Голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай подякував Фонду Ріната Ахметова за підтримку системи охорони здоров’я і зазначив, що Старобільськ – особливе місто для регіону:

— Це є центр Луганщини. З усіх віддалених куточків хворих звозитимуть саме сюди. Наше завдання – забезпечити медиків усім, що їм потрібно. Фонд Ріната Ахметова передає такі необхідні нашій медицині апарати штучної вентиляції легенів. Дякуємо за цю допомогу. Вона надійшла дуже своєчасно. Переоцінити її неможливо, тому що не можна оцінити життя або здоров’я людей, яким допоможе цей апарат. Фонду та всім лікарям, які тут працюють, низький уклін.

Старобельск получил современные аппараты ИВЛ от Фонда Рината Ахметова

Представник ДТЕК Віталій Шевченко розповів про соціальну відповідальність бізнесів SCM і нагадав, що допомога Ріната Ахметова в боротьбі з коронавірусом почала надходити ще до початку епідемії:

-У квітні Фонд Ріната Ахметова передав Луганській області 30 тисяч експрес-тестів для діагностики коронавірусу. У травні – 6 тисяч захисних костюмів для медиків, санiтайзери, аксіометри, пульсометри, засоби індивідуального захисту. Тепер прийшов час для передачі апаратів ШВЛ – обладнання, яке рятує життя.

– Ми вдячні за підтримку. Тепер ми повністю готові до роботи, до другої хвилі. Ця допомога сприятиме нам у нашій діяльності, область буде захищена, – сказала Галина Горбаченко, генеральна директорка КНП «Старобільське районне територіальне медичне об’єднання».

Старобельск получил современные аппараты ИВЛ от Фонда Рината Ахметова

Апарати, що передані медикам Фондом Ріната Ахметова, мають високий рівень автоматизації та навіть підказують режим вентиляції легенів, оптимальний для конкретного пацієнта. Освоїти нюанси роботи з обладнанням лікарям допомогло онлайн-навчання, організоване Фондом Ріната Ахметова спільно з МОЗ.

У першому вебінарі взяли участь понад 800 лікарів з усієї країни, серед них були і медики зі Старобільська.

Також Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації створив навчальний серіал «Як працюють апарати ШВЛ», який переглянули понад 170 000 разів.

Віталій Шевченко також вручив медикам, які працюють з COBID у відділенні інтенсивної терапії, сертифікати на медичний спецодяг. Він буде пошитий за спецзамовленням, індивідуально для кожного лікаря.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти рятувати життя людей. Він реалізується за програмою «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину
України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих швидких задіяні у боротьбі з епідемією в усіх областях.

Детальніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.

Читайте також: «Без ШВЛ – однозначна смерть»: чому важким хворим з COVID потрібна вентиляція легенів


Комментарии читателей