Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Стало відомо, скільки в Запорізькій області зрадників і колаборантів під слідством
Поделиться

За державну зраду і співпрацю з окупантами відповідатимуть майже два десятки мешканців Запорізької області

На 15 квітня Теруправління Державного бюро розслідування у Мелітополі відкрило 18 проваджень за фактами державної зради та колабораційної діяльності. Серед фігурантів працівники органів місцевого самоврядування, підприємці, колишні правоохоронці.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну і окупації частини населених пунктів Запорізької області, деякі їх мешканці почали допомогати загарбникам. Одні з перших таких випадків були зареєстровані в Мелітополі. Зокрема, це стосується Галини Данильченко — самопроголошеної керівниці міста. Її дії були кваліфіковані як державна зрада. На співппрацю з окупантами пішли і деякі працівники комунальних підприємств, медицини, освіти.

Фейкові органи влади були створені в Енергодарі, де «громадська ради самоорганізації» обрала головою «адміністрації міста» депутата Енергодарської міськради від  Андрія Шевчика. Його дії також підпадають під порушення закону і вважають державною зрадою.

Як повідомляла «Індустріалка» в окупованій Чернігівці Бердянського району депутатка селищної ради Ілона Щипенко оголосила себе в.о. селищного голови і працює під окупантами.

На 15 квітня ТУ ДБР Мелітополя, діяльність якого розповсюджується на Запорізьку область, порушило 18 кримінальних проваджень. За державну зраду – 16, колабораційну діяльність – 2. В цілому по країні з початку гарячої фази війни росіі проти України слідчі ДБР порушили 154 кримінальні провадження за державну зраду та 81 провадження — за колабораційну діяльність. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

Читайте також: Оприлюднено список посадовців Запорізької області, які викрадені окупантами

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей