Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье, Коронавирус, Фоторепортаж
Співробітників запорізького підприємства вакцинують від коронавірусу прямо на роботі
Поделиться

Працівників «Запоріжсталі» продовжують вакцинувати від коронавирусу

Група Метінвест організувала безкоштовну вакцинацію співробітників та членів їх сімей в рамках державної програми імунізації населення. В рамках неї відповідальні роботодавці, зібравши більше 50 охочих вакцинуватися, можуть викликати на своє підприємство мобільну бригаду медиків, які зроблять щеплення. І виїзд мобільної бригади на робоче місце, і сама вакцинація — безкоштовні як для працівників, так і для роботодавців.

Власний пункт вакцинації облаштував комбінат «Запоріжсталь». Щеплення тут отримали близько 2 тисяч співробітників та членів їх сімей. Роблять щеплення металургам препаратом Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

вакцинація на Запоріжсталі

Начальник відділу оцінки персоналу Володимир Гриценко вакцинувався від коронавирусу разом з дружиною. Він вже зробив два щеплення і почуває себе добре.

вакцинація на Запоріжсталі

— У мене ніколи не стояло питання — робити щеплення чи ні. Я думав, коли його краще зробити, якою вакциною і де. І дуже радий, що для мене і для всіх працівників підприємства є така можливість зробити це щеплення в комфортних умовах, по суті на робочому місці. Зробити його якісною вакциною світового виробника. І зробити його вчасно. Ми, по суті, знаходимося на порозі наступної хвилі захворюваності, і ризики дуже високі, — поділився Володимир Гриценко.

вакцинація на Запоріжсталі

Реакція на щеплення у кожного індівідуальна

Після першої дози Pfizer у Володимира Гриценко не було ніяких побічних ефектів, крім болю в руці. Після другої він теж почувався відмінно. Медики кажуть: після щеплення може піднятися температура, з’явитися біль в м’язах, а може й не бути ніяких побічних реакцій. Обидві ситуації — нормальні. Все залежить від індивідуальної реакції організму.

— У перші 3 доби може бути якась реакція – біль у м’язах, може бути підвищення температури – у різних осіб по-різному. Це свідчить про те, що, по-перше, вакцина діє, що вона якісна. І по-друге, що ваш організм якось реагує на цю вакцину і починає робити те, що потрібно – виробляти антитіла, щоб потім захистити нас від коронавірусу. В той же час є люди, які зовсім не реагують на віруси і не мають навіть при ГРВІ ніякої температурної реакції. Тому якщо у вас після вакцинації ніякої реакції немає — це теж нормально. Можливі реакції організму прописані в інструкції до вакцини, але це допускається в якомусь відсотковому значенні. Це не значить, що у кожної людини це повинно бути, — розповіла заступник директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Вікторія Колодка.

вакцинація на Запоріжсталі

Працівники «Запоріжсталі» розуміють важливість вакцинації та активно записуються в чергу на щеплення. Під час роботи металурги контактують з великою кількістю людей. Тому хочуть максимально убезпечити себе від можливого зараження коронавірусом.

— Дуже важливо зробити відповідальний вибір. Вакцинуватися або не вакцинуватися — це особиста справа кожного. Але це відповідальність за життя і здоров’я не тільки своє, а й оточуючих, — поділився Володимир Гриценко. — На сьогоднішній день вакцинація — це єдиний науково обґрунтований доведений інструмент, який дозволяє зменшити ризики хвороби і ускладнень. Тому всіх закликаю піти і зробити щеплення. Нічого страшного в ньому немає. Нас всіх вакцинують Pfizer. Це одна з найякісніших і дієвих вакцин на сьогоднішній день.

вакцинація на Запоріжсталі

Щепитися можна практично всім

За словами медиків, робити щеплення від коронавирусу можна практично всім. Навіть якщо у людини є якісь хронічні захворювання, це не привід відмовлятися від вакцинації.

— Єдиним абсолютним протипоказанням для всіх вакцин є важка алергічна реакція на першу дозу вакцини. Якщо ми зробили першу дозу і отримали таку реакцію, то другу дозу, зрозуміло, ми робити не будемо. Зрозуміло, що ми не будемо робити вакцинацію людини, яка зараз хворіє на гостру коронавірусну хворобу і людині, яка хворіє і іншою хворобою, але має температуру, має катаральні явища. Після лікування – за тиждень можна вакцинувати, — зазначила заступник директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Вікторія Колодка. — Я дуже хочу звернутися до пацієнтів, які мають онкозахворювання, цукровий діабет, аутоімунні захворювання. Я хочу закликати вас: ваші стани не є протипоказанням. Вони навпаки є показанням до вакцинації. Люди з групи ризику дуже важко переносять ковід. Тому треба подумати, зважити, все ж таки прийти до сімейного лікаря, порадитись і зробити вакцинування.

вакцинація на Запоріжсталі

Зазначимо, що вакцинація працівників «Запоріжсталі» проводиться виключно за власним бажанням працівників. Також Група Метінвест захоочує співробітників, які вакцинувалися. Кожному з працівників підприємств, які повністю вакцинувалися від коронавірусної інфекції, компанія додає три дні до щорічної відпустки.

Нагадаємо, цього року Метінвест Холдинг святкує 15-річчя. У компанії роблять все, щоб створити своїм співробітникам безпечні умови праці та впевнені: подолати пандемію вдасться тільки об’єднаними зусиллями.

Читайте також: Де в Запоріжжі можна зробити щеплення від COVID-19 без попереднього запису


Комментарии читателей