Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье
Современное оборудование, спасающее жизни, появилось в запорожской детской больнице №5
Поделиться

В городской многопрофильной детской больнице № 5 протестировали новое оборудование, купленное на средства городского бюджета

Два новых рентгеновских аппарата: стационарный и передвижной — и такие же два аппарата УЗИ получила городская многопрофильная детская больница № 5. Современное оборудование, помогающее сохранить здоровье, а зачастую и жизнь, приобрели на средства городского бюджета. Сегодня его запускали в работу.

В городской многопрофильной детской больнице № 5

Проконтролировать работу новых аппаратов и обсудить дальнейшие планы оснащения больницы приехал член команды мэра Владимира Буряка, его заместитель Анатолий Пустоваров. Напомним, что это лечебное учреждение является самой большой детской больницей в нашей области.

— У лікарні було обладнання, випущене 30-40 років тому, — отметил кандидат в народные депутаты Украины Анатолий Пустоваров. — Але ж від нього залежить життя наших дітей. Тому ми третій рік планомірно оновлюємо обладнання. Першим кроком було оновлення обладнання, яке рятує дітей, такого, як апарат штучної вентиляції легенів. Зараз упор зробили на діагностичному обладнанні. Цього року ми закінчуємо переобладнання найбільшого і дуже важливого діагностичного відділення — рентгенологічного.

Теперь в этом отделении есть 4 современных рентгеновских аппарата.

До сих пор в больнице был всего один аппарат ультразвукового исследования. Он находится в стационаре, но его использовали и для пациентов поликлиники.

В городской многопрофильной детской больнице № 5

— Новий апарат УЗД, як і домовлялися, встановили в приймальному відділенні, де йде вал звернень, де встановлюють первинний діагноз, — продолжает Анатолий Иванович. — Там повинен працювати висококласний апарат у режимі 24 години 7 днів на тиждень. Новий апарат — це золотий стандарт, досить недешевий. Але, думаю, в цьому випадку не йдеться про гроші. Також у відділення інтенсивної терапії, тобто в реанімації, за пропозицією завідувача ми придбали пересувний УЗД-апарат. Тут лежать важкохворі діти, на апаратах штучної вентиляції легенів. І звичайно, потрібна своєчасна часта діагностика. Що може забезпечити тільки пересувний апарат.
Сьогодні ми запустили в роботу і протестували апарати, придбання яких стало завершенням програми по зміні обладнання на цей рік у 5-й дитячій лікарні. Сума — близько 8 млн грн. Вважаю, що наша громада це схвалить. Адже це потрібно для того, щоб наші діти отримали сучасну діагностику. Залишається ще багато роботи. Так, ми плануємо продовжити капітальний ремонт відділень.
За десятиліття накопичилося багато проблем. Але, вважаю, ще два роки — і ми зможемо привести в порядок 5-ту дитячу лікарню.

В городской многопрофильной детской больнице № 5

Главный врач 5-й городской детской больницы Андрей Запорожченко высоко оценил приобретения:

— Під час тестування рентгенапарату ми побачили, що його параметри є дуже сучасними, як в плані якості діагностики, рентгенологічних знімків, так і рівня іонізуючого випромінювання. За допомогою пересувного апарату будемо проводити діагностику важкохворих дітей в реанімації і в операційному блоці. До цього використовували застарілий рентгенапарат. Наші спільні дії з міською владою та депутатським корпусом дали можливість знайти кошти. І в найкоротший термін були проведені всі процедури — на сьогодні обладнання вже є в лікарні.

Ми також отримали ультразвуковий апарат експертного класу. Він забезпечуватиме допомогу амбулаторним хворим, які постійно надходять до приймального відділення. Це дозволить розділити потік стаціонарних і амбулаторних хворих. А також збільшити швидкість і якість надання їм допомоги. Тому що іноді мова йде про години і хвилини.

Що стосується пересувних апаратів, то у нас по 12 ліжок в двох реанімаціях — для новонароджених і для дітей старшого віку. Кожному з них в кожну секунду може бути необхідно надання діагностичної допомоги з використанням рентгенологічної або ультразвукової апаратури. А деяким дітям — і щогодини необхідний моніторинг.

В городской многопрофильной детской больнице № 5

На вопрос, какое еще оборудование нужно больнице, Андрей Запорожченко ответил:

— Меж у гарного немає. Болюче питання для нас — апарат магнітної резонансної томографії. І наявність такого томографа в нашій лікарні зніме дуже багато питань в діагностиці, швидкості, якості надання медичної допомоги. Сьогодні є багато викликів, які ставить сучасна медицина. Але за останні три роки ми йдемо дуже швидкими темпами. Такої інтенсивності в поліпшенні діагностичної бази не було вже давно. Ми раді цьому.

Читайте также: ДК «Хортицкий» превратится в арт-объект.


Комментарии читателей