Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
В Запорожье собирали деньги для тяжелораненого земляка
Поделиться

Деньги собирали на Всеукраинском фестивале домашней консервации волонтеры 55-й бригады

Традиционно на фестивале свою палатку ставили волонтеры группы «Волонтерські вареники ZP» во главе с Надеждой Мороз. Их девиз, напомню, — «Зїв вареник — допоміг солдату”.

фестиваль вареники

Запорожцы выстраивались в очередь, чтобы отведать вкусных вареников, которые варили тут же, на площади.

Ассортимент был разнообразный — волонтеры предлагали вареники с капустой, картошкой, с соленым сыром, со сладким сыром, с ливером («потрібкою”), с вишней на пару, «бандерики» и даже чебуреки. Вареники подавали со сметаной, со шкварками. Стоимость порции (10 вареников) — 35-45 грн, чебуреков — 30 грн.

Продавали также напитки — узвар, чай «каркаде», кофе из аппарата.

А педагог Виктория Каминская проводила мастер-классы по лепке вареников для участников квеста.

Каминская Виктория

Два подразделения уже ждут волонтеров

— Ми традиційно беремо участь у фестивалі, — рассказала “Индустриалке” Надежда Мороз. — Збираємо кошти на поїздки в зону ООС. У нас дві на черзі — традиційно в 55 бригаду і в 37-й батальйон.    Хочемо привітати військових з Днем захисника України. Нас вже чекають.

Кошти збираємо на нові матраци. Якщо в перші роки возили переважно не нові, то зараз хочемо хлопців порадувати.

У мене був такий випадок: минулої осені ми привезли матраци хлопцям. Вони стояли в лісі. Один військовий був у відрядженні. Ми влаштували їм свято і поїхали.

А взимку до нашого різдвяного будиночку на Фестивальній прийшов чоловік з сім”єю і розповів: “Я повернувся з відрядження, а на моєму місці лежить новий матрац. Я його розкрутив, ліг, заснув і спав як дитина. Вперше моя спина відпочила”. І каже своїм рідним: “Це волонтери, які привезли матрац”. Звичайно, було дуже приємно.

Мороз Константин и Надежда

Ми тут цього не цінимо — звикли спати комфортно, в ліжках, на матрацах. А хлопцям це важливо! Звичайно, їм видають спальники, каремати. Але ж на матрацах спати  комфортніше.

Актуальні зараз бензопили, в серпні вже двічі возили. Але в цілому наш формат сьогодні трошки інший. Ми — бригада хорошого настрою — веземо з собою артистів, художників, народних майстрів.

В зоні ООС вже дві картини бійці намалювали. Одна на тему “З Україною в серці”, На іншій вони намалювали море, пальми, русалок. Ми їм запропонували намалювати гармати, а вони сказали: Ні, не хочемо!”.

І намалювали картину про відпочинок.

Хлопцям потрібно душевне тепло, та й вареники теж потрібні (сміється). Нам командири телефонують і кажуть: “Не везіть нічого, тільки вареники. Приїжджайте у своїх віночках, вишиванках”.

На мнения недоброжелателей стараются не реагировать

…На коробке с деньгами — традиционная надпись “На потреби 55 бригади”.  Но в этом году, по словам Надежды Мороз, волонтеры также собирают деньги для тяжело раненого запорожца, выпускника школы №97 Тараса Губы.

Тарас лежить з дуже серйозним пораненням в шпиталі Києва. Одну операцію йому вже зробили, ще будуть робити, — рассказала Надежда Мороз. — Підходила його класний керівник, розповідала про Тараса. На війну він пішов добровольцем. І вже 4 роки там. Має чотири поранення, останнє — дуже серйозне.

Наша локація тут, на фестивалі — це шматочок України і шматочок волонтерського руху. Поруч дівчата плетуть сітки для відправки в зону ООС. Ми хочемо нагадати: на війні — інші фестивалі, фестивалі вибухів.

Ми мусимо нагадувати запоріжцям — війна, на жаль, продовжується.

сетка

И «Волонтерські вареники ZP» не собираются сворачивать свою деятельность.  В свободное время по призыву Надежды Мороз они собираются в офисе и лепят, лепят, лепят…. Партию отвезут ребятам в зону ООС. Потом снова будут лепить — чтобы продавать на Покровской ярмарке. После ярмарки снова в дорогу — поздравить воинов с Днем защитника Украины.

Они стараются не обращать внимание на мнение тех, кто считает: волонтерское движение нужно сворачивать, поскольку армия уже одета, обута и накормлена. И призывает в соцсетях  волонтеров прекратить помогать подразделениям  с укреплением «матчасти» и  перестать нянчится с бойцами аки с малыми детьми.

— Якщо нам плюють у спину, значить ми попереду, — резюмирует Надежда Мороз.

Читайте также: В Запорожье пройдет большой кинофестиваль

Фото автора и Александра ПрилепыКомментарии читателей