Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Запоріжжя, Фоторепортаж
Сім'я із Запоріжжя надала прихисток майже 60 собакам і котам - відео
Поделиться

Проблема покинутих собак та кішок стала особливо актуальною під час воєнного стану

Війна змусила тисячі українців покинути власні осели. Страждають і їхні тваринки, які також потребують уваги, підтримки та порятунку. Вони поділяють із господарями тяготи евакуації, повітряної тривоги та перебування у бомбосховищі.

Але набагато гірше, якщо господарі кидають їх на вулиці. А ще гірше — у закритих квартирах, прирікаючи на жахливу смерть. Останнє взагалі недопустимо.

«На жаль, через війну багато тварин залишились зачиненими в своїх домівках. Команда київського зоопатруля опублікувала сумне відео: «45 діб наодинці. Всі тваринки мертві. Котик, пацюк і папуга. Котик помер на дитячій кроватці… Певно, він дуже любив своїх господарів». Це написала на своїй сторінці у соцмережах українська художниця Olga Wilson, яка так малює реальні історії нинішньої війни, що люди не можуть дивитися на них без сліз. Художниця малює душі загиблих. Намалювала й цих безневинних тваринок…

Не залишайте тварин зачиненими у квартирі одних. Це жахлива смерть

Рятуючись від війни, люди інколи змушені залишити вдома щось дуже дороге. Вони евакуюються часто поспіхом і не завжди знаходять можливість потурбуватися про домашніх улюбленців та взяти їх із собою.

Відомі сотні випадків кинутих тварин. Більшість з тих, хто опинився на вулиці, приречена на загибель, адже аби вижити поза домом, вони не мають необхідних звичок. Допомогти покинутим тваринами намагаються зоозахисники.

Притулок для покинутих тварин

Вже понад десяти новим вихованцям з початку військової агресії рф саме з-поміж домашніх тварин надав допомогу притулок родини Лілії та Анатолія Мухіних у Запоріжжі. Власними зусиллями вони вже багато років годують, лікують та надають прихисток майже 60 собакам і кішкам.

За словами зоозахисників, щодня покинутих тварин стає більше. Тому закликають своїх однодумців проявити турботу про покинутих тварин. В майбутньому сподіваються на спільне комплексне розв’язання проблеми безпритульних тварин в країні.

Притулок для покинутих тварин

За допомогою представників обласної влади вдалося залучити вітчизняних благодійників. Напередодні директор департаменту захисту довкілля Запорізької обласної військової адміністрації Сергій Карпій передав притулку першу партію допомоги. Про це повідомили у ЗОВА.

Як допомогти тваринам зоозахисників Мухіних

Але в будь-якому випадку можливості притулку родини Мухіних обмежені. Тому тут будуть раді будь-якій допомозі.

Фінансову підтримку можна надати, переказавши гроші — номер карти 5168 7573 9157 6784, Лілія Мухіна.

Крім того, усі небайдужі можуть приходити та допомагати в догляді тварин (т. 099-613-28-88).

Поради для господарів тварин, щоб не збільшувати кількість безпритульних

  • завжди беріть котика/песика/інших хвостиків з собою в укриття
  • обов’язково треба мати переноску та/або амуніцію: від шоку тварина може намагатися втекти
  • майте із собою запас іжі та води (особливо води)
  • розмовляйте з тваринками, гладьте, заспокоюйте
  • не залишайте тварин зачиненими у квартирі одних. Це жахлива смерть. При можливості забирайте із собою
  • відповідальність за здоров’я та життя тварин на їх власниках. Не можете нести відповідальність — передайте тваринку знайомим, сусідам, на перетримку тощо
  • будь ласка, не залишайте тварин.

(Поради зі сторінки у «Фейсбуці» Murchiki).

«Індустріалка» писала, що у Запорізькому міському дитячому ботанічному саду знайшли тимчасовий прихисток милі тваринки. Але багато тварин там прийняти не можуть. Як і в міській бібліотеці в Бородинському мікрорайоні, куди приносили для порятунку хом’ячків, папужок, кошенят та рибок.

А у Василівці Запорізької області є приватний Центр реабілітації тварин, де живуть леви, тигри, ведмеді та інші хижаки — усього більше 200 тварин. У центрі рятують звірів після важких життєвих обставин — вигодовують, лікують та надають притулок.

Читайте також: Українські військові та пухнастики — фото, які підіймають настрій.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Фото з сайту ЗОВАКомментарии читателей