Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Школярка із Запоріжжя розробила проєкт нового виду металевого сплаву — фото
Поделиться

У Запоріжжі завершився перший виїзний модуль освітнього проєкту STEM is FEM

У Запоріжжі завершився дводенний виїзний навчальний модуль освітнього проєкту для школярок STEM is FEM. Його мета — популяризувати серед дівчат технічні професії, пов’язані з технологіями, інжинірингом та математикою. Організатором проєкту STEM is FEM виступає Група Метінвест у партнерстві з громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

Участь у виїзному модулі взяли 33 школярки, які найкраще впоралися з відбірковими тестовими завданнями. Впродовж двох навчальних днів дівчата мали можливість більше дізнатися про металургію. В рамках навчального модуля вони прослухали цікаві лекції від жінок, які успішно реалізувалися в металургійній галузі, пройшли практичні воркшопи та побували на пізнавальній екскурсії на комбінаті «Запоріжсталь». За підсумками модулю дівчата мали підготувати власні проєкти, використовуючи набуті знання.

Перед дівчатами поставили задачу розробити концепцію створення нового виду металевого сплаву. Крім розробки ідеї, дівчата мали захистити свій проєкт перед компетентним журі, пояснивши як і де цей сплав можна використовувати. Більшість проєктів дівчат стосувалися космічної галузі, були ідеї і щодо нових матеріалів для виготовлення протезів та навіть ліків.

За результатами захисту проєктів переможницею виїзного модуля «Металургія» освітнього проєкту STEM is FEM стала 14-річна учениця Запорізького колегіуму «Елінт» Анна Іріоглу. Її робота полягає у створенні універсального сплаву, який буде чутливим до електромагнітного імпульсу, і в залежності від нього – змінювати свою кристалічну структуру.

Цей сплав можна використовувати у різних сферах діяльності за рахунок того, що в нього змінюється кришталева решітка. Він може бути як твердим, так і більш м’яким. Завдяки цьому він є мультизадачним.

Проєкт STEM is FEM запам’ятається мені на все життя. Ці два дні були дуже насиченими. Було весело у товаристві гарних людей, і цікаво під час самого процесу навчання, — зазначила Анна Іріоглу.

школярка

Переможниця модулю отримала в подарунок ноутбук Apple MacBook Air.

Журі конкурсу також відзначило ще двох дівчат — Лілію Яковішину з Рівного і Неллі Тарапату із Дніпра. Вони отримали подарункові сертифікати на 5 тис. гривень для покупки книжок.

школярка

Читайте також: В рамках унікального проєкту у Запоріжжі виступили топові українські та зарубіжні спікерки


Комментарии читателей