Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус
Що спонукає працівників великого запорізького підприємства вакцинуватися від коронавірусу
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» з початку пандемії коронавірусу діють карантинні обмеження

З початку пандемії коронавірусу в Україні, з весни 2020 року, на комбінаті «Запоріжсталь» проводять комплексні заходи для запобігання розповсюдженню інфекції. На підприємстві скасували всі масові заходи і робочі збори, а виробничі наради перевели в онлайн-режим. По можливості співробітників перевели на віддалену роботу.

Але металургія — це безперервне виробництво. Перевести весь колектив на віддалену роботу неможливо. Тому для робітників, які працюють на виробничих майданчиках позмінно, керівництво створило безпечні умови праці.

Безпека на заводі починається вже з самого входу – з прохідної. Там розумні сканери на турнікетах вимірюють температуру кожному, хто заходить на територію підприємства. Якщо у людини підвищена температура, то система її не пропустить.

коронавірусу

Контролюють на “Запоріжсталі” не лише температуру працівників, а й дотримання ними маскового режиму. Всі працівники виробничих цехів та адміністративних корпусів обов’язково мають бути в захисних масках. Їх, до речі, закупають за кошти підприємства, та безкоштовно видають працівникам.

коронавірусу

У всіх приміщеннях також є дезинфікуючі засоби для обробки рук та робочих місць. Їх теж закуповують за кошти підприємства.

коронавірусу

— Комбінат “Запоріжсталь” Групи Метінвест з першого дня пандемії і до сьогодні постійно проводить заходи із захисту своїх співробітників від COVID-19. За 2 роки комбінат направив на них близько 50 мільйонів гривень. У минулому 2021 році у рамках державної програми з імунізації на підприємстві було створено та обладнано декілька пунктів вакцинації для щеплення наших співробітників та членів їхніх родин. Більша частина працівників проявила свою відповідальність та вакцинувалася. Ми вдячні їм за свідому позицію в боротьбі з COVID-19. Адже жодні протиепідемічні заходи не будуть працювати, якщо з боку працівників не буде розуміння та підтримки, — зазначив начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш.

коронавірусу

На сьогодні лідерські позиції за темпами вакцинації на підприємстві посідає колектив цеху теплоелектроцентралі. Там працюють 274 людини. З них 96% вже зробили щеплення. Решта 4% або вже перехворіли на коронавірус і чекають дозволу на вакцинацію від сімейного лікаря, або планують зробити щеплення згодом в одному з міських центрів вакцинації.

коронавірусу

— Ми відповідально підійшли до питання імунізації, бо переконані, що лише завдяки вакцинації зможемо створити колективний імунітет і побороти пандемію. Бажанню зробити щеплення сприяє ще й те, що на комбінаті процес вакцинації зробили максимально простим і зручним для кожного. На підприємстві обладнали декілька пунктів вакцинації та навіть є мобільні бригади, які виїжджають в цехи. Близько 90% людей вакцинувалися саме на комбінаті, — розповів начальник цеху ТЕЦ ПАТ “Запоріжсталь” Дмитро Кудрявцев.

На бажання людей вакцинуватися вплинуло декілька факторів — особиста відповідальність за своє здоров’я, наочні приклади важкого перебігу хвороби та поради від медичних експертів.

— Чому у нас такий великий відсоток вакцинації? В першу чергу, завдяки відповідальності персоналу. Також в нашому цеху були випадки важкого перебігу хвороби серед працівників. Такі приклади теж спонукали зробити щеплення. Ще дуже вплинула на працівників онлайн-зустріч з лікарем Комаровським. Його досвіду та професійним порадам люди дуже довіряють. Якщо до цієї зустрічі рівень вакцинації у нас складав приблизно 60%, то після неї — вже більше 90%, — розповів Дмитро Кудрявцев.

коронавірусу

Нагадаємо, що всім співробітникам «Запоріжсталі», які вакцинувалися від коронавірусу, додають три дні до щорічної оплачуваної відпустки.

Раніше «Индустриалка» повідомляла, що одними з найперших на “Запоріжсталі” вакцинувалися працівники цеху мереж та підстанцій, який забезпечує безперебійне електропостачання підрозділів комбінату.

Читайте також: На запорізьких підприємствах для працівників створюють комфортні умови праці

Фото автора та з архіву «Индустриалки»


Комментарии читателей