Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Російські загарбники продовжують "звільняти" Мелітополь від запасів зерна
Поделиться

Через активне вивезення зерна окупантами на Мелітопольщині може виникнути голод

Окупаційний режим не тільки вивозить з Запорізької області зерно, а вже планує забирати у сільгоспвиробників майбутній врожай. Аграрії шоковані такими заявами загарбників.

Окупанти продовжують політику пограбування підприємств аграрної сфери на тимчасово зайнятих територіях. Це стосується і Мелітополя та Мелітопольського району. З елеваторів та фермерських складів росіяни вже вивезли значну частину зерна. Накинули оком вони і на врожай.

— Зараз вже очевидно, що на окупованих територіях росіяни намагаються влаштувати голодомор. Вже спостерігається аналогія з тим, як у 1932-33 роки в Україні створили штучно голод, — відзначив під час чергового включення до телемарафону Іван Федоров — міський голова Мелітополя. — Тож тепер вони намагаються зробити голодомор 2022-2023 років Сьогодні масово вивозиться зерно з усіх елеваторів, окупанти ведуть переговори з фермерами та пропонують їм залишити у себе 30 відсотків майбутнього врожаю, а 70 відсотків хочуть забрати собі.  І сьогодні наші землероби у розпачі, чи продовжувати дбати про майбутній врожай, чи ні. 

Дії окупантів щодо викрадення людей на Мелітопольщині Іван Федоров також порівняв з радянськими часами, коли арештами та знущаннями займалась спеціальна структура НКВС. Повернути до минулого місто загарбники намагаються і за рахунок символіки.

Тим часом в міністерстві аграрної політики і продовольства відзначають, що відбір зерна окупантами зафіксований на всіх тимчасово захоплених територіях, а саме у Запорізькій, Донецькій, Луганській та Херсонській областях. Загалом вже вивезено 400 тис. тонн зернових культур — третину від обсягів, що зберігалися в цих областях. І це те, що потрібно було для харчування, а також посіву ярих культур.

— Така поведінка насторожує, — відзначив в ефірі національного каналу заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. — Адже аналогічна ситуація може бути і з новим урожаєм. В результаті може виникнути фізична нестача продовольства для харчування українців на цих територіях, а це загроза голоду.

Читайте також: Шість запорізьких поїздів затримуються через наслідки обстрілів росіян

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей