Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Росіяни збирають данину з підприємців на окупованій частині Запорізької області
Поделиться

Підприємці окупованої частини Запорізької області змушені платити данину російським окупантам

Російські окупанти намагаються утримувати позицій на тимчасово зайнятій ними частині Запорізької області. За даними Центру протидії дезінформації, в окупованому Криму окупанти готують літні «табори перекваліфікації на російські стандарти навчання» для вчителів Запорізької, Херсонської та Харківської областей.

«Росіяни будують на території України катівні, викрадають представників місцевої влади та всіх, кого вважають важливими для місцевих громад, шантажують учителів. Окупанти привласнюють гроші, спрямовані на виплату пенсій та соціальної допомоги, блокують та грабують гуманітарну допомогу, таким чином доводячи до голоду мешканців Запорізької та Херсонської областей», — наголосили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

У Михайлівській громаді окупанти тероризують, тиснуть на держслужбовців, працівників комунальних установ, лікарів. За словами жителів громади, російські окупанти зайняли місцевий гуртожиток, вчиняють злочини й намагаються змусити магазини та аптеки постачати товари з окупованого Криму.

Також росіяни проводять обшуки в помешканнях місцевих мешканців, шукають колишніх учасників АТО/ООС за списками, які, ймовірно, склали зрадники з місцевих органів влади.

На територію Кирилівки Мелітопольського району 17 квітня увійшло кілька одиниць техніки окупантів. Місцеві жителі повідомляли про низку вибухів, обшуки російськими військовими будинків й перевірку документів. Як повідомляла «Індустріалка», окупанти викрали селищного голову Кирилівки Івана Малєєва і відвезли у невідомому напрямку.

Раніше до Кирилівки кілька разів навідувались представники окупаційної влади з Мелітополя та російські військові, пропонували співпрацю місцевим посадовцям. Але отримали відмову від селищного голови Івана Малєєва.

«Мешканці Дніпрорудного повідомляють, що в місті лунали постріли. Можливо, таким чином росіяни намагаються залякати місцевих підприємців, адже наразі їм дозволили торгувати на ринку лише за умови, що 20% свого прибутку вони будуть віддавати окупантам», — повідомили у ЗОВА.

Схожа ситуація склалася і в Токмаку, де підприємці змушені сплачувати окупантам податки. Також токмачанам видали перепустки в анексований росіянами Крим, адже лише звідти окупанти їм дозволили привозити продукти та товари першої необхідності у свої магазини.

Нагадаємо, вже понад місяць частина Запорізької області окупована російськими військами. На захоплених територіях окупанти встановлюють свої порядки, а владу передають у руки колаборантів.

За словами Президента України Володимира Зеленського, на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей росіяни намагаються реалізувати такий же сценарій, як у так званих «ДНР» і «ЛНР».

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що у стратегічному місті Запорізької області колаборант обманом залучив дітей до зйомки пропагандистського відео.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.


Комментарии читателей