Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье
Робітникам запорізького підприємства безкоштовно зроблять щеплення від грипу
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» кожен працівник може розраховувати на безкоштовну вакцину

З настанням осені у запоріжців постає питання — як убезпечити себе від сезонних захворювань. Хтось сподівається, що від грипу їх захистить здоровий спосіб життя і міцний імунітет, а хтось вірить народній медицині. Проте, офіційна наука вже давно довела, що найефективнішим методом профілактики грипу є вакцинація. Щеплення хоч і не застрахує від хвороби на 100%, але точно дасть шанс перенести її легше.

На безкоштовну вакцину від грипу можуть розраховувати працівники комбінату «Запоріжсталь». На підприємстві діє щорічна програма профілактики грипу. Комбінат повністю бере на себе як придбання вакцини, так і послугу вакцинації.

— Боротьба з пандемією коронавірусу є однією з найважливіших задач сьогодення. Але разом з цим не варто забувати про інші хвороби. Перед сезоном респіраторних захворювань комбінат «Запоріжсталь» традиційно дає можливість вакцинуватися кожному своєму співробітнику. Такі заходи реалізуються для захисту здоров’я наших працівників, — підкреслив директор з охорони праці, промислової і технічної безпеки комбіната «Запоріжсталь» Олексій Шкарупа.

щеплення

Процедура вакцинації входить до програми медичного страхування. Оформити страховку та зробити щеплення за рахунок підприємства може кожен охочий.

Серед працівників, які щорічно вакцинуються за кошти комбінату, — заступник начальника цеху холодної прокатки №1 Сергій Русаков. Він запевняє, що це не лише зручно, а й гарантія того, що вакцина справді якісна.

— Я працюю на комбінаті «Запоріжсталь» уже 20 років. І кожної осені я роблю щеплення за рахунок підприємства. По-перше, це дуже зручно. А по-друге, комбінат дає гарантію якості вакцини. І тому я точно знаю, що вона не нашкодить моєму організму, — розповів Сергій Русаков.

щеплення

Зазначимо, що вакцинація працівників «Запоріжсталі» проводиться виключно за власним бажанням. Щоб визначити необхідну кількість вакцини, працівники завчасно подають заявки на щеплення.

— Незважаючи на те, що сьогодні, однозначно, лідером з інфекційної патології є коронавірусна інфекція, ніхто не виключає того факту, що найближчим часом настане сезонний підйом захворюваності гострими респіраторними інфекціями. Звичайно, ми чекаємо і сезонне підвищення захворюваності на грип. Тому щорічно перед сезоном грипу, який орієнтовно починається з грудня, ми маємо вакцинуватися від цього захворювання. Цим ми убезпечимо себе від можливого інфікування. Найоптимальніший період вакцинації — з кінця вересня до листопада, — зазначила завідувач кафедри інфекційних захворювань Запорізького державного медичного університету, доктор медичних наук Олена Рябоконь.

щеплення

Зробити щеплення від грипу запоріжці можуть у свого сімейного лікаря. Вколоти вакцину пацієнту лікар має безкоштовно, а от придбати її людині треба за свої кошти. Виключенням є лише вакцинація працівників навчальних закладів, медиків та працівників закладів культури. Їм роблять щеплення за кошти міського бюджету.

Читайте також: Як поведе себе коронавірус восени в поєднанні з сезонным грипом

Фото автора


Комментарии читателей