Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Коронавірус
Реанімація запорізької інфекційної лікарні переповнена невакцинованими пацієнтами
Поделиться

Інфекціоніст запорізької інфекційної лікарні поспілкувався зі співробітниками комбінату «Запоріжсталь»

У Запорізькій області продовжує погіршуватися епідеміологічна ситуація з COVID-19. На сьогоднішній день від коронавируса лікуються 12018 людей.

Від важких форм захворювання найефективніший порятунок – вакцинація. Так, 98% хворих, які проходять лікування в стаціонарах запорізьких лікарень, не мають вакцинації. А в реанімації немає жодного щепленого пацієнта.

Повільні темпи імунізації навпаки подовшують панування пандемії в суспільстві та загрожують появою нових штамів вірусу, — наголосив на онлайн зустрічі з колективом «Запоріжсталі» лікар-інфекціоніст відділення №1 обласної інфекційної лікарні Денис Зінченко.

Денис Зінченко

Зустріч з медиком організувало керівництво комбінату, оскільки у колективі був запит на отримання достовірної інформації про вакцинацію з перших вуст.

— Ми прагнемо захистити своїх співробітників усіма можливими методами від ризику інфікуватися, і вакцинація наразі є найбільш прийнятним та найбільш ефективним щитом від коронавірусу. Я маю усі підстави так говорити, оскільки вакцинувався сам і вакцинувалася уся моя сім’я. Це, фактично, єдиний надійний спосіб або уникнути захворювання, або зробити так, щоб воно пройшло в більш-менш легкій формі, — зазначив Олександр Мироненко.

Олександр Мироненко

— Рівень захворюваності дійсно дуже високий. Відділення, в якому я працюю, розраховане на 30 ліжок, але, з огляду на те, що місць дуже мало, класти хворих нікуди, ми розширили його до 35 ліжок. Поставили додаткові ліжка: 4х-місні бокси зробили 5і-місцевими, 2х місцеві — 3х-місцевими.

Заповнюваність інфекційної лікарні — 98-99%. На вчора у нас було вільно всього 2 «чоловічих» місця. Сьогодні — 1 «жіноче». Якщо хтось виписується, ліжко не простоює і дня, буквально одразу ж на «швидкій» підвозять нового хворого. Часто привозять пацієнта в дуже важкому стані і відразу кладуть у реанімацію. У реанімації теж відкриті додаткові ліжка, вона була розрахована на 6 чоловік, зараз розширили до 12. І заповнена вона на 100%, — розповів Денис Зінченко.

За словами лікаря, все 12 осіб, які перебувають у важкому стані, не вакциновані жодної дозою. У відділенні з 35 чоловік на даний момент теж не вакцинований жоден хворий.

— Смертність велика, за вихідні у нас померло 3 людини в реанімації. З усіх померлих теж жоден не був вакцинований, — зазначив Денис Зінченко. — І це говорить про те, що вакцинація все-таки працює. — За минулий місяць в нашій лікарні пролікувалися 216 невакцинованих людини і 23 вакцинованих. Вакциновані все перехворіли неважко, без пневмоній, з бронхітами, полежали 5-7 днів і одужали.

Багато хто вважає, що раз вірус мутує, то щеплення сенсу не має. А також порівнюють нинішній рівень захворюваності з торішнім.

— Так, вірус мутує, але коли ми робимо вакцинацію, то отримуємо перехресний імунітет і навіть якщо захворіли дельта-штамом, перенесемо його в легкій формі, — сказав Денис Зінченко. — Дійсно, якщо згадати минулий рік, вакцин ще не було, але зараз люди хворіють набагато важче. Вся справа в штамі дельта, який вражає зараз приблизно 95% інфікованих. Однак у вакцинованих від коронавірусу навіть цей штам не викликає ускладнень.

Деякі ще кажуть, що вони вже перехворіли, і робити щеплення їм не треба. Але через 3-6 місяців рівень антитіл падає, і треба робити цю процедуру. Можна перевірити рівень антитіл, менше 10 вважається низьким.

Я сам щеплений, хоча перехворів коронавірусом в квітні. Щепився через 4 місяці після одужання, побічних ефектів практично не було, — поділився Денис Зінченко.

Директор з охорони праці, промислової та технічної безпеки комбінату «Запоріжсталь» Олексій Шкарупа відзначив, що спілкування з медиком було дуже корисним.

Олексій Шкарупа

— З перших днів Метінвест вживає всіх необхідних заходів для боротьби та профілактики коронавирусної інфекції. Ми забезпечуємо всіх працівників засобами індивідуального захисту, деззасобами. Весь цей ряд заходів у нас виконується з березня минулого року. Але, на жаль, зараз захворюваність зростає як по Україні, так і по Запорізькій області. Збільшилася і кількість людей, які хворіють на ГРВІ. Єдиним дієвим засобом є повна імунізація. Але, як і все нове, вакцинація викликає побоювання. Для цього ми періодично будемо проводити зустрічі співробітників з практикуючими інфекційними лікарями. Сьогодні відбулася така зустріч, де був розвіяний ряд міфів. Дуже сподіваюся на те, що для багатьох ця зустріч послужить поштовхом для вакцинації. Будемо і далі проводити такі заходи, — сказав Олексій Шкарупа.

Зазначимо, що вже скоро МОЗ може ввести обмеження для працівників промислових та інших підприємств, згідно з якими працювати зможуть тільки вакциновані люди. Решта ж не буде допущена на робочі місця і заробітна плата за ними зберігатися не буде.

Читайте також: У Запорізькій області через COVID-19 обмежили роботу транспорту: хто зможе їздити

 


Комментарии читателей