Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Україна
#РАКНЕВИРОК: лікарі розповіли, чи з'явиться панацея від онкології
Поделиться

Фахівці розповідають, як прийняти поставлений діагноз і розпочати боротьбу із хворобою

Фонд Ріната Ахметова та журнал VOGUE за підтримки ЦУМ Київ продовжує Всеукраїнський проєкт #РАКНЕВИРОК. Він покликаний надати психологічну підтримку тим, хто вже бореться із хворобою, а також нагадати українкам про важливість регулярного обстеження, оскільки рання діагностика рятує життя та здоров’я. У рамках проєкту #РАКНЕВИРОК найкращі фахівці країни розповідають, як прийняти поставлений діагноз і розпочати боротьбу із хворобою.

Гостями чергового ефіру стали одразу два відомі українські фахівці: виконувач обов’язків директора Національного інституту раку, доктор медичних наук, заслужений діяч охорони здоров’я України Андрій Шипко й завідувачка відділення пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії Національного інституту раку, кандидат медичних наук Ольга Лигирда.

Фахівці розповідають, як прийняти поставлений діагноз і розпочати боротьбу із хворобою

Як розповів Андрій Шипко, онкозахворювання не є розплатою цивілізації за прогрес та еволюцію, хвороба завжди супроводжувала людей:

– Рак – це захворювання, яке не виникло саме собою. Він існує стільки ж, скільки й людство. Просто описати його змогли в певний період. Зокрема, придворним лікарем згадується онкозахворювання у фараона Рамзеса Третього.

Він також наголосив на важливості ранньої діагностики раку:

– На жаль, щороку 140 000 українців хворіють на цю недугу. За даними провідних світових наукових видань, під час пандемії коронавірусу ця невтішна статистика зростає. Тому дуже важливими є профілактика та спосіб життя людини. Особливо рання діагностика, тому що на ранніх стадіях показник лікування раку дуже високий – 97-99%. Не соромтеся, стежте за собою та контактуйте з сімейним лікарем! Ваш спосіб життя – це 50% міцного здоров’я.

Крім того, лікар додав, що діагноз «рак» не є вироком.

– Головне – не треба боятися. На сьогоднішній день технології, наука та методи лікування дуже швидко йдуть уперед. І я вірю, що це питання буде вирішено. Прорив іде, ми це відчуваємо. Вірю, що вже найближчим часом людство отримає ліки від раку, – наголосив Андрій Шипко.

Фахівці розповідають, як прийняти поставлений діагноз і розпочати боротьбу із хворобою

За його словами, в Національному інституті раку під час проведення операцій уже використовуються ультрасучасні апарати. Вони дозволяють руйнувати вогнища метастаз навіть у найдрібнішому їхньому прояві.

У свою чергу, Ольга Лигирда закликала жінок серйозніше ставитися до свого здоров’я.

– Рак грудної залози в Україні посідає перше місце серед жіночих онкозахворювань. І з кожним роком зростання захворюваності та смертності від цієї патології збільшується. У 2019 році було зафіксовано шість випадків захворювання на рак грудної залози у дівчат молодше 17 років. Це актуальна проблема, якою мають займатися не лише онкологи, а й самі українські жінки. Крім того, у 1% випадків рак грудної залози зустрічається й у чоловіків! – пояснила лікарка.

Ольга Лигирда додала, що одним із способів уникнути раку молочної залози є контроль за своїм способом життя.

– Потрібно більше рухатися, не мати шкідливих звичок і проблем із ожирінням, що сьогодні дуже актуально для нашого населення. Також негативну роль можуть зіграти пізні перші пологи та гінекологічні захворювання, – сказала експертка.

Проєкт #РАКНЕВИРОК покликаний на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе й рак можна перемогти.

Ви можете залишити свою історію, пройшовши за посиланням.

#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив цю програму в 2008 році, й вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Завдяки їй допомогу отримали близько 400 тисяч українців (усього в Україні майже 1,2 млн людей хворіють на рак). Мова йде про закупівлю діагностичного обладнання в онкодиспансери України й обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий мешканець України.

Читайте также: Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: як упоратися із депресією


Комментарии читателей