Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Коронавірус, Україна
Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: як уникнути постковідних ускладнень серцево-судинної системи
Поделиться

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря» – це допомога людям у боротьбі з COVID-19

Під час прямих ефірів експерти говорять про виклики, що існують на сьогодні, ускладнення коронавірусу, останні наукові відкриття, методи лікування та профілактики захворювань. Лікарі, яким можна довіряти, відповідають на запитання, які хвилюють глядачів. За весь час існування проєкту на діджитал-майданчиках Фонду його охоплення склало близько 15 млн.

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»

У 40-му випуску проєкту «Запитай у лікаря» експертом став кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров. Фахівець розповів про можливості діагностики хвороб серцево-судинної системи у людей з постковідним синдромом, а також у пацієнтів з хронічними недугами.

– За останні роки з’явилися дуже великі можливості діагностики у сфері кардіології. Це комп’ютерні томографи і МРТ, які дають можливості досліджувати судини і серце на більш тонкому рівні; дуже просунуті лабораторні методи, які дають необмежені можливості; ангіографія – це методи діагностики й лікування, які здійснюються зсередини судини, малокровно та неінвазивно. За цим майбутнє, – зазначив Тодуров.

Лікар наголосив, що дуже значущу роль у збереженні здоров’я серця в пандемію відіграє поведінка самої людини на етапі профілактики коронавірусу та під час інфекційного захворювання.

– Другого життя у вас не буде. І в якій би депресії ви не знаходилися від того, що відбувається, важливо бути щасливими. І радіти тому, що у нас є. Розуміти, що життя дуже крихке і його треба берегти. Викиньте всі сигарети, і нікотин, і вейпи, і айкоси. Тому що люди від цього помирають. Викиньте цукор – це страшна отрута. Адже залежність від солодкого у 20 разів більше, ніж від кокаїну. Відмовтеся від великої кількості солодких фруктів, меду можна їсти не більше 1-єї столової ложки на день. Спіть 7-8 годин на добу і практикуйте хороші фізичні навантаження. Прості речі рятують життя, – порекомендував відомий кардіохірург Борис Тодуров.

Раніше експертами проєкту «Запитай у лікаря» були такі провідні медичні фахівці, як кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; відомий педіатр країни Євген Комаровський; учений-біохімік Сергій Комісаренко; імунолог Центру громадського здоров’я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Відео щотижневих онлайн-зустрічей з досвідченими практикуючими лікарями доступні на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Читайте також: Можно ли делать прививку от коронавируса людям с онкологическими заболеваниями

Джерело: Фонд Ріната Ахметова


Комментарии читателей