Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя, Культура, Україна
Про безбар'єрність Хортиці розповіли всій Україні
Поделиться

У цьому році Хортиця стала доступнішою й це тільки початок

Безбар`єрність  та наближеність до культури — такі основні ідеї першого в Україні інклюзивного острова Хортиця. Національний заповідник «Хортиця» став переможцем головної туристичної премії країни “Ukraine Tourism Awards 2021” у  номінації “Доступний туризм. Безбар`єрна культура”. Про це сьогодні говорили у ефірі телеканалу «Україні 24». Українцям розповіли, що доріжка на пагорб Єдності зроблена під таким кутом, щоб ніхто не втомлювався під час підйому, незалежно від віку та стану здоров’я. Є тактильні елементи для людей з вадами зору. Тарасову стежку теж почали оновлювати з урахуванням потреб людей похилого віку та батьків з маленькими дітьми.

Хортиця

Хортиця

Як писала “Индустриалка”, цей рік став роком старту перетворень на острові Хортиця. Розпочався національний проєкт відродження острову, партнером якого виступає Група Метінвест. До цього року заповідний острів Хортиця був роками у занепаді. Й інклюзивність та безбар`єрність є важливими сучасними складовими відродження.

— Ми оцінюємо, що до 15 відсотків людей мають особливі потреби. Це не тільки люди з інвалідністю, а й, наприклад, з маленькими дітьми, вагітні жінки, — відмітив у прямому ефірі генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. — Й ми нарешті бачимо, як повинна виглядати така інфраструктура, якою вже користуються люди, у тому числі ті, що потребують особливих умов. Головне завдання було запустити цього року реконструкцію музею історії запорозького козацтва. Але паралельно з цим оновили колосальну кількість інфраструктури. Це тільки перші кроки по оновленню заповідника. Для нас перемога у конкурсі “Ukraine Tourism Awards 2021” — це визнання того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Тому, що Хортиця — це 2,5 тисяч гектарів й працювати нам ще треба багато. Найголовніше, що ми рухаємось до європейського підходу до збереження історичних та природних пам’яток, коли ми, розбудовуючи сучасну інфраструктуру, зберігаємо ці об’єкти.

Максим Анатолійович також розповів про плани на майбутнє:

— Наступний рік має стати першим етапом створення унікального нового музею історії запорозького козацтва. Почнемо займатися розбудовою музею судноплавства з унікальними експонатами. Крім того, Хортиця оновлюватиметься і в інфраструктурному плані — велодоріжки, пішохідні зони, оглядові майданчики. Це допоможе зберегти природу і буде зручно для всіх, хто захоче відвідати Хортицю.

Хортиця

До речі, ще одна оновлена локація на Хортиці, майдан «Козацьке коло», зараз збирає багато дітей та дорослих. Бо там вперше на Хортиці відкрилось новорічне містечко з Резиденцією Святого Миколая. Локація виглядає просто казково! Репортаж з новорічного «Козацького кола» дивіться тут. Партнером створення новорічної локації виступив комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест.

Хортиця

Читайте також: На что потратить тысячу гривен на Хортице.

Фото з архіву «Индустриалки»


Комментарии читателей