Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Працівники "Запоріжсталі" реалізували ідею, яка дозволяє економити більше 19 мільйонів гривень на рік
Поделиться

Команда з 5 чоловік реалізувала цікаву та дієву бізнес-ідею

Вже 9 років поспіль, з 2012 року, на комбінаті «Запоріжсталь» Групи Метінвест працює система подачі пропозицій. Вона передбачає можливість співробітникам підприємства подати власні ідеї щодо підвищення ефективності і безпеки технологічних процесів та зниження витрат на виробництво. Довівши корисність і економічний ефект своєї пропозиції, вони можуть її реалізувати. Завдяки цій програмі на виробництві удосконалюються виробничі процеси, а автори всіх впроваджених пропозицій отримують достойні премії до зарплати.

Загалом Група Метінвест за 15 років існування зарекомендувала себе як відповідальний роботодавець. Підприємства Групи відрізняються не лише високим рівнем заробітної плати, гарантованою роботою й соціальними пільгами, а ще й додатковою мотивацією і залученням співробітників до всеукраїнських конкурсів бізнес-ідей. Завдяки цьому реалізовані пропозиції співробітників «Запоріжсталі» цінуються не лише на рідному підприємстві, а й у всій Україні. Наприклад, у цьому році ідея прокатників та енергетиків «Запоріжсталі» увійшла в ТОП-50 бізнес-ідей України за версією редакції MC.today та компанії «Інтергал-Буд». Їхня ідея полягає в зменшенні відходів при виробництві металу.

Авторами пропозиції є 5 працівників обтискного цеху та цеху гарячої прокатки: старший майстер стану гарячої прокатки та нагрівальних печей Сергій Мудрицький, старший майстер обтискного стану Сергій Кот, машиніст котлів ТЕЦ Максим Ковальський та оператори поста управління стану гарячої прокатки Андрій Братковський і Віктор Наконечний. Вони підрахували, що на одному з початкових етапів виготовлення рулонів металу — в обтискному цеху — можна вирізати основну дефектну частину металу. А весь дефект можна прибрати вже на наступній стадії — коли метал розкачують в тонку смугу. Раніше весь цей процес проходив на кожному етапі виробництва рулонів, через що втрачалося багато металу.

ідею

Завдяки цій ідеї у відходи стало йти на 2% менше металу. На перший погляд здається, що це невеликий відсоток, але він дозволяє економити 19,1 млн гривень на рік.

ідею

— Наш проєкт дає економію відходів металу при виробництві в обтискному цеху і збільшення виходу придатного виробництва на наступному переділі. Тобто, ми обрізаємо відходів приблизно на 50 міліметрів менше, на слябі — 150 міліметрів. І на наступному переділі, на кінцевих ножицях, перед подачею в стан ми ріжемо на 100-150 міліметрів більше, ніж раніше. Сумарний обсяг дає хорошу економію для підприємства — більше 19 мільйонів гривень на рік, — розповів старший майстер стану гарячої прокатки та нагрівальних печей Сергій Мудрицький.

ідею

Перед тим, як реалізувати свій проєкт, запоріжсталівці провели ряд дослідів, аби довести його ефективність.

— Під час реалізації нашого проєкту найбільш складним було довести економічний ефект. Перед нами стояла мета — зниження витратного коефіцієнту металу в нашому цеху. Для її досягнення ми з командою провели ретельний аналіз нашої пропозиції, дослідні плавки металу та експерименти з визначення глибини залягання дефектів, — розповів оператор поста управління стану гарячої прокатки Андрій Братковський.

ідею

Після того, як співробітники довели ефективність своєї ідеї, вони подали його на розгляд керівництва. З моменту подачі пропозиції до її реалізації пройшло приблизно три місяці. Весь процес впровадження проєкту був поділений на етапи. Перший — досліди, другий — промислові випробування, і третій — збір і аналіз підсумків експериментів.

ідею

Після того, як пропозицію запоріжсталівців впровадили на виробництві і вона довела свій економічний ефект, авторів проєкту чекала матеріальна винагорода.

— Ми дуже задоволені тим, що нам вдалося впровадити такий масштабний проєкт. Завдяки ньому на комбінаті підвищилася економічна ефективність виробництва. А ми, в свою чергу, отримали достойну винагороду за свою роботу. Наша команда з 5 чоловік отримала значну премію, — поділився оператор поста управління стану гарячої прокатки Віктор Наконечний.

ідею

Нагадаємо, що у 2021 році Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. Завдяки співробітникам, які відповідально підходять до своїх обов’язків, розвиваються і підприємства Групи, і економіка міст їхньої присутності.

Читайте також: Комбінат «Запоріжсталь» визнали найкращим серед підприємств Метінвесту з реалізації програми «Робочий побут»

Фото автора


Комментарии читателей