Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура
Працівники культури відзначають професійне свято
Поделиться

Працівників культури та майстрів народного мистецтва вітають з професійним святом

9 листопада святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. З цієї нагоди в Запорізькому академічному обласному  театрі юного глядача пройшли урочистості для працівників галузі області. Всіх присутніх привітали керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко і директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко.

Під час урочистостей були вручені дипломи лауреатам обласних премій за досягнення в розвитку культури Запорізького краю та за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького.

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

Крім цього, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток культури Запорізького краю та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва  фахівцям галузі було вручено грамоти та подяки голови Запорізької обласної державної адміністрації.

Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» І ступеня із занесенням його до Книги пошани Запорізької обласної ради нагородили директора-художнього керівника академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Магара Володимира Панькіна. Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня нагородили заступницю начальника управління культури департаменту культури і туризму міської ради Людмилу Висоцьку.

 Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтваПодарунком для працівників культури став спільний проєкт муніципального театру танцю та  театру юного глядача шоу-програма «SINATRA».

Цифри

Мережа закладів культури Запорізької області складає понад 1000 закладів та установ. Це три заповідники (у тому числі Національний заповідник «Хортиця» і Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила»), 23 музеї, 114 музеїв на громадських засадах, три обласних театри, філармонія, два вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, 60 мистецьких шкіл, 10 кінотеатрів, 473 бібліотеки, 410 закладів культури клубного типу.

Обласні театри і філармонія з початку року провели 1084 вистав та концертів, які загалом відвідали 145,3 тис. глядачів. Обласними театрами здійснено постановку 20 прем’єр.

Мистецьку освіту здобувають 12539 учнів. У вищих навчальних закладах І рівня акредитації на денній формі навчається 437 студентів, на заочній — 63 студенти. Мережа мистецьких шкіл Запорізької області налічує 60 одиниць, з них – 41 музична школа, 9 художніх шкіл, 10 шкіл мистецтв.

У Запорізькій області діє 104 громадських об’єднання національних меншин. Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Читайте також: В Запорожье наградили лучших актеров, танцоров и музыкантов — фото.Комментарии читателей