Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Працівники кількох поколінь відсвяткували 70-річчя кращого аглоцеху України
Поделиться

Ветеранам аглохецу приємно, що на «Запоріжсталі» піклуються про людей та екологію

Солідну дату – 70-річчя – святкує агломераційний цех ПАТ «Запоріжсталь». Святковий день краща аглофабрика країни та її потужний колектив відзначають з високими показниками.

За останні десять років виробництво агломерату на «Запоріжсталі» суттєво модернізувалося та автоматизувалося. Завдяки цьому значно виросли виробничі показники. Однією з важливих складових модернізації виробництва на комбінаті є його екологізація, яка стала запорукою зменшення екологічного навантаження на Запоріжжя.

Ветеранам аглохецу приємно, що на «Запоріжсталі» піклуються про людей та екологію

Однак високі виробничі показники неможливо досягнути без колективу однодумців – міцної команди, яка накопичуючи досвід та професіоналізм, йде вперед до нових звершень. Тому для працівників та ветеранів аглоцеху з нагоди ювілею підрозділу влаштували свято. У ДК металургів нагороди отримали найкращі працівники цеху, також для присутніх підготували святковий концерт з фуршетом.

Особливо приємною така зустріч стала для ветеранів аглоцеху. Адже вони змогли зустрітися зі своїми колегами, згадати трудові роки, свою молодість.

Ветеранам аглохецу приємно, що на «Запоріжсталі» піклуються про людей та екологію

Геннадій Павлович Кримов пропрацював на аглофабриці з 1962 року до 2009 року. Пройшов шлях від дозувальника шихтового відділення до заступника начальника цеху з шихти.

— Мені сьогодні надзвичайно приємно зустріти людей, які працювали і створювали добре ім’я цеху, — сказав Геннадій Павлович. – Коли ми працювали, наш цех мав найкращі показники в колишньому Радянському Союзі. Виробнича потужність у нас була 15 тисяч тонн вугілля, а в середньому по країні тоді – 7-8 тисяч тонн у Росії, а в Україні 9 тисяч тонн. Ми перші у світі запровадили висоту слою 400 мм. Я дуже радий, що зараз керівництво комбінату й цеху зайняте покращенням умов праці. Поставили газоочистки агломашин, аспіраційні установки хвостових частин агломашин – зовсім інший рівень. Зараз видно піклування про людей, екологію – це надзвичайно приємно.

Він привітав усіх агломераційників зі святом, подякував керівництву цеху й комбінату «Запорожісталь» за таке свято. Адже це корисно не тільки ветеранам цеху, а й молоді, яка бере приклад з досвідчених металургів.

Ветеранам аглохецу приємно, що на «Запоріжсталі» піклуються про людей та екологію

Коваль Петро Павлович був четвертим начальником агломераційного цеху комбінату «Запоріжсталь». Прийшов на підприємство у 1955 році дозувальником після закінчення Дніпропетровського індустріального технікуму. На комбінаті Петро Павлович пропрацював 27 років, а загалом на комбінаті – 47 років.

— На комбінаті думають про майбутнє – в агромераційному цеху багато робиться для того, щоб цех був на плаву і передовим, — зазначив він. — Приємно зі всіма зустрічатися, з ким працював на зміні й в цеху. Розумієте, в цеху був природний відбір, бо цех важкий, складний. Тому хто не витримував, одразу йшов, а хто лишався, то вже працював до пенсії. Вони були віддані виробництву, колективу. Це була героїчна праця в тих умовах. Люди були добросовісні, працьовиті й порядні. І дружили, і навіть одружувались між собою. Приємно згадати те що було.

Ветеранам аглохецу приємно, що на «Запоріжсталі» піклуються про людей та екологію

Нагадаємо, що комбінат «Запоріжсталь» — перше підприємство Запоріжжя, яке запустило систему онлайн-моніторингу викидів. Вона дозволяє контролювати ефективність роботи газоочисного устаткування і забезпечувати надійність його роботи в проєктних параметрах. На сайті ПАТ «Запоріжсталь» відображаються середньодобові показники роботи очисних систем з уловлювання найбільш відчутної забруднюючої речовини в металургії – пилу. Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх агломашин.

Фото автора

Читайте также: Сучасність та екологічність: передовий цех «Запоріжсталі» відзначає 70-ту річницю — фотоКомментарии читателей