Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
Працівник запорізького підприємства здає кров для порятунку людей вже більше 10 років
Поделиться

На металургійному комбінаті «Запоріжсталь» відбувся традиційний День донора

На підприємстві такі акції проходять кілька разів на рік. Бажаючих стати донорами з кожним роком не меншає, як власне і тих, кому ця кров потрібна.

Роман Ніколенко

— У перший раз я здав кров у 18 років. І роблю це вже понад 10 років. Завжди беру участь у днях донора, які проводяться на комбінаті. Крім того, періодично беру участь у інших благодійних акціях по здачі крові, — поділився помічник начальника цеху ремонту рухомого складу управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь» Роман Ніколенко.

кров

За словами фахівців обласного центру служби крові, близько половини їхніх донорів — це працівники комбінату «Запоріжсталь», а також їх колеги з інших підприємств компанії Метінвест.

На час пандемії у кілька разів зростає цінність компонентів крові від вакцинованих донорів. Бо ж таким чином можна отримати додатковий захист, каже лікар-трансфузіолог Запорізького обласного центру служби крові Юрій Жаболенко.

кров

— Я опитував сьогодні донорів: більшість з них вже вакциновані. Тепер пацієнти, яким навіть просто переливають компоненти крові, ту ж плазму, отримують антитіла, — зазначив Юрій Жаболенко. — Кров вакцинованих запоріжців просто на вагу золота!

кров

Регулярне поповнення банку крові дозволяє оперативно надавати допомогу пацієнтам запорізьких лікарень.

— Запоріжсталівці завжди брали активну участь у донорських днях. Ця традиція триває не один десяток років. Нещодавно до неї приєдналися працівники Запорізького ливарно-механічного заводу, Метінвест-промсервісу та інші. Цього року ми проводимо п’ятий донорський день. З початку року здали кров 743 працівники, а це близько 330 літрів дорогоцінної рідини, яка врятує чиєсь життя, — розповів начальник відділу взаємодії з персоналом ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Рибачонок.

Зібраний матеріал розділяється на компоненти і зберігається у банку крові. За необхідності їх передають постраждалим у аваріях, пацієнтам операційних та хворим дітям.

Запоріжсталівці

Читайте також: Кисень великого запорізького підприємства рятує хворих з усієї країни


Комментарии читателей