Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Посадовець із Запоріжжя став учасником проєкту, який відзначили в ООН
Поделиться

Проєкт Master of Public Administration став переможцем конкурсу ООН

Український проєкт Master of Public Administration переміг у конкурсі глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» у категорії «Економічний розвиток». Він передбачає навчання для міських управлінців.

Автором проєкту МРА виступає Група Метінвест. Мета програми – допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей, а також — залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад. Отриманні знання допоможуть забезпечити сталий економічний розвиток містам в цілому. А це в свою чергу має бути запорукою підвищення якості життя їх жителів. Окрім того, сучасне навчання і перспективи побудувати кар’єру в рідних містах дозволить знизити відтік кваліфікованих фахівців і прогресивної молоді. До того ж на державному рівні здобути таку освіту в Україні неможливо.

Програма МРА стартувала у вересні 2019 року. Сьогодні навчання проходять 58 керівників муніципалітетів із Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Авдіївки, Покровська і Мелітополя. Перший потік навчається в Донецькому державному університеті управління, а другий – у Львівському регіональному університеті при Президентові України. Після навчання студенти отримають дипломи державного зразка.

Серед студентів проєкту МРА в Донецькому державному університеті управління є й управлінці із Запоріжжя. Один з них — начальник управління юридичного забезпечення діяльності виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз. Він розповів «Индустриалке», яких знань та практичних навичок здобув під час навчання.

ООН

Коли ви приєдналися до проєкту МРА?

Я став учасником проєкту МРА у вересні 2019 року. Для мене це вже третя освіта. І я вважаю, що МРА — це чудовий проєкт-експеримент. Адже його аналогів в Україні немає.

Чим ця програма навчання є корисною для студентів?

Я вважаю, що цей проєкт — це просто must-have для тих, хто йде у владу, хто буде дотичним до влади чи контролювати діяльність органів влади. Він дає можливість розуміння тих процесів, які не викладають в університеті. Ще мені подобається те, що навчання структуроване. Тобто, інформація подається поетапно, згідно з нашим рівнем знань. Нам викладають не лише фундаментальні предмети про місцеве самоврядування, бюджети чи організацію місцевої влади, а й ті, які пов’язані з психологією, сприйманням людей та вибудовуванням стосунків з підлеглими. Ці знання стають дуже корисними в роботі.

Часто ми чуємо, що в Європі закони та муніципалітет працюють інакше, краще, але як саме – ніхто не може дати конкретну відповідь. Та програма МРА якраз і є відповіддю, яка пояснює, як місцевим урядовцям побудувати Європу у власному місті, як реалізувати проєкти розвитку максимально ефективно, бути не посадовцем в лайливому сенсі цього слова, а муніципальним ефективним управлінцем, з конкретними вимірюваними цілями, інтрументами для їх досягнення та позитивними результатами.  

ООН

— Що вам дало навчання?

— Найголовніше, що я виніс для своєї роботи, — це розуміння того, що немає незамінних людей. Це я зрозумів під час навчання зі стратегічного лідерства, яке ми проводили в горах. Наша група піднімалася в гори, ми тиждень жили в палатках і без зв’язку. Там я зрозумів, що всі питання, які я контролював кожного дня на роботі, вирішуються без мене так само ефективно, як і зі мною. Для мене, як для керівника, це дійсно стало відкриттям. І я зрозумів, що по-справжньому успішний керівник не має контролювати всі вузькі питання, а має вибудувати систему, яка буде органічно працювати.

ООН

— Хто є вашими викладачами?

Цей проєкт спрямований на залучення професійних спікерів, які передають свій досвід слухачам. Всі вони — люди, які досягли значних висот у сферах маркетингу, комунікацій, економічного розвитку, управління проєктами, критичного мислення та міського розвитку. Це Валерій Тертичка, Василь Куйбіда, Михайло Крикунов та інші. Ми маємо можливість черпати знання не з книг, а з живого спілкування з професіоналами.

Як Вам вдається поєднувати роботу та навчання?

— Раніше ми навчалися на денній формі, зараз — на заочній. Навчання відбувається тижнями. Тобто, визначаються дати навчальних сесій і направляються офіційні виклики. Це дозволяє поєднувати навчання з роботою.

ООН

Зазначимо, що програма розрахована на два роки. У червні 2021 року у студентів запланований захист власних проєктів. Вони мають стосуватися сфер міського розвитку.

Читайте також: Запорожские нотариусы поработали в сквере Пограничников

Фото автора і Єгора Мороза


Комментарии читателей