Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Погоджено коридори для евакуації жителів кількох окупованих міст Запорізької області
Поделиться

Автобуси для евакуації направлять в Приморськ та  Бердянськ, транспорт також вирушив до Токмака і Мелітополя

У своїму вечірньому відеозверненні до жителів Бердянського району керівник районної військової адміністрації Олексій Бакай повідомив, що після наради у очільника ЗОВА Олександра Старуха є добрі новини.

— Нарешті дали коридор! У п”ятницю о 10 годині планується відправити із Запоріжжя 10 автобусів: 5 — на Приморськ і 5 — на Бердянськ. Для вивозу людей, які бажають виїхати — це біженці із Маріуполя та жителі окупованих територій, — розповів Олексій Бакай. — Тобто, в суботу евакуаційні автобуси будуть вертатися з людьми до Запоріжжя.

До них приєднаються ще 2 “Шкільних автобуса” з Приморська, 1 — з Бердянська, 2 — з Софіївки і, сподіваємось, 1 — з Осипенко.

Із Запоріжжя, скоріш за все, автобуси вирушать до місця призначення в понеділок.

Олексій Бакай розповів, що у Запоріжжі автобуси загрузять гуманітарною допомогою — ліками і пакетами з продуктовими наборами.

7 квітня 2022 гуманітарними коридорами в Україні евакуювали 4 676 людей.

— З Маріуполя та Бердянська на власному транспорті та автобусах до Запоріжжя доїхали 3 256 людей. Із них 1205 – маріупольців та 2 050 жителів міст Запорізької області: Пологи, Василівка, Бердянськ та Мелітополь, — розповіла віце-прем’єр Ірина Верещук. — До міста Мелітополь прямує колона з 9 автобусів для евакуації та гуманітарна допомога. На зворотному шляху до Запоріжжя вони заберуть людей.

Коли Ірина Верещук звітувала перед українцями про роботу гуманітарних коридорів у неї, напевно, ще не було інформації, що окупанти не пропустили в Мелітополь гумконвой.

Більше того, за даними міського голови Івана Федорова, вони відібрали фури з гумвантажем і автобуси, в результаті чого мелітопольці не зможуть виїхати з міста.

За даними міністра з питань реінтеграції ТОТ Ірини Верещук, 7 квітня до  Токмака доїхали 2 автобуси. Зранку планується їх виїзд до Запоріжжя.

Зранку із Запоріжжя будуть направлені автобуси для евакуації людей з Бердянська,  — підтвердила інформацію, озвучену Олексієм Бакаєм,  Ірина Верещук.

За даними секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва, за 23 дні до нашого міста прибули 77200 евакуйованих. Серед них — 21091 дитина.

— У Запоріжжі вимушені переселенці отримують необхідну допомогу. Забезпечуємо їх місцями для проживання, харчуванням, одягом та речами першої необхідності.

Кваліфіковані медики та психологи надають евакуйованим необхідну допомогу, — підкреслив Анатолій Куртєв.

Читайте також: У Запорізької області викрали родичів — голову громади і депутата обласної ради

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей