Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина, ЭКОПОСТ
Погіршення екологічної ситуації підірве галузі, що генерують більше ніж половину світового ВВП
Поделиться

Будівництво, сільське господарство та виробництво харчових продуктів — розвиток цих галузей під загрозою

Помірна або висока залежність від природних ресурсів спостерігається у сферах, що забезпечують створення більше ніж половини світового ВВП — $44 трлн, свідчить аналіз 163 галузей економіки та відповідних ланцюжків постачань.

Три сфери з найвищою залежністю від природи і її ресурсів — будівництво (внесок у ВВП — $4 трлн), сільське господарство ($2,5 трлн), а також виробництво продуктів харчування і напоїв ($1,4 трлн). Сукупний обсяг ВВП цих галузей приблизно вдвічі більше, ніж економіка Німеччини, зазначається в доповіді.

Ці галузі залежать або безпосередньо від видобутку природних ресурсів, зокрема ресурсів лісів та океанів, або від експлуатації екосистеми, наприклад здорового ґрунту, чистої води, стабільного клімату тощо. Потенційне погіршення природних можливостей може серйозно підірвати зазначені галузі, наголошується в доповіді The New Nature Economy Report.

Галузі з високим ступенем залежності від природи генерують 15% світового ВВП ($13 трлн), з помірним ступенем — 37% ВВП ($31 трлн), свідчить дослідження.

Експерти ВЕБ і PwC також виявили суттєву «приховану залежність» багатьох галузей від природи і її ресурсів, яка виявляється в їхніх ланцюжках постачань, — це хімічна промисловість, авіація і туризм, нерухомість, гірничодобувна промисловість, транспорт, роздрібна торгівля тощо. Такі галузі також можуть виявитися під загрозою більше, ніж можна було припустити, йдеться в доповіді.

Сукупний обсяг ВВП у галузях, залежних природи, в Китаї становить $2,7 трлн, в Євросоюзі — $2,4 трлн, у США — $2,1 трлн.

«Нам потрібно перезапустити відносини між людьми і природою, — зазначає керуючий директор ВЕФ Домінік Вогру. — Збиток, завданий природі внаслідок економічної активності, більше не можна розцінювати як «зовнішній фактор».

«З урахуванням масштабу і серйозності погіршення навколишнього середовища, бізнесу потрібен сигнал до дії, — заявила партнер PwC UK Селін Гервеєр. — Ризики, пов’язані з навколишнім середовищем, мають стати ключовим питанням у сфері ризик-менеджменту для компаній».

Всесвітній економічний форум у Давосі відбудеться з 21 до 24 січня, цього року він сфокусується на проблемі глобальних кліматичних змін.

Читайте також: В Запорожье власть и промпредприятия вместе работают над улучшением экологии

Источник: Интерфакс — Украина


Комментарии читателей