Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Запоріжжя
Піротехніки ДСНС назвали п'ять найнебезпечніших ворожих боєприпасів - відео
Поделиться

Рятувальники повідомили, які ворожі боєприпаси становлять найбільшу небезпеку і що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів

Які п’ять найпідступніших та найнебезпечніших ворожих боєприпасів за рейтингом піротехніків — про це повідомили у пресслужбі Головного управління ДСНС України у Запорізькій області. Дали й поради, що робити, якщо ви її виявили.

  • 5 місце. Касетні елементи. Використовуються у боєприпасах систем залпового вогню. Мають невеликі розміри, малопомітні. Можуть одразу не вибухнути, таким чином перетворюються на міну сповільненої дії. Під час обстрілів покривають великі площі. Порада: не підходьте та не чіпайте!
  • 4 місце. Касетні боєприпаси ПФМ (пелюстка). Непомітні, через малі розміри. Особливо небезпечні для дітей, тому що приваблюють їх незвичною формою метелика. Можуть розсіюватися ворогом на великі площі. Порада: дивіться під ноги, розкажіть про небезпеку дітям!
  • 3 місце. Фугасні протипіхотні міни ПМН, ПМН2 натискної дії. Мають невеликі розміри. Спрацьовують, коли людина наступає на боєприпас. Порада: дивіться під ноги та не чіпайте!
  • 2 місце. Протипіхотні міни ОЗМ 72, ПОМ 2. Встановлюються на розтяжках. Коли людина перетинає дріт, вистрибують та вибухають. Можуть встановлюватись як в житловому секторі, так і в природному ландшафті. Будьте особливо уважні та обережні в місцях, де перебував окупант та поблизу бойових дій. Помітили — викликайте піротехніків!
  • 1 місце. Російська сучасна протипіхотна міна ПОМ 3. Дуже підступна і небезпечна, тому що має сейсмічний датчик цілі. На відстані розпізнає кроки людини, потім «вистрибує» на висоту близько одного метра та вибухає. Порада: не виходьте за межі розмінованих територій!
ДСНС застерігає: якщо ви помітили підозрілий предмет або боєприпаси, телефонуйте рятувальникам 101 або національній поліції 102.

Нагадуємо

Що робити, якщо ви побачили підозрілий або вибухонебезпечний предмет

  • Зберігайте спокій та не панікуйте.
  • Негайно повідомте оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета за телефонами: 101, 102.
  • Не допускайте до небезпечної зони інших людей та обов’язково дочекайтеся на безпечній відстані представників правоохоронних органів або ДСНС України.

А під час війни не тільки боєприпаси, а будь-які речі, що залишився без нагляду на вулиці чи в громадських містах – підозрілі й потенційно небезпечні. Наприклад, гаманець, мобільний телефон, іграшка, сумка, коробка, консерви, навіть мішок зі сміттям. Та будь-що. Нічого не чіпайте! Про це нагадують у ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

боєприпаси

боєприпасиТакож рятувальники закликають не палити суху траву та сміття й тим самим не провокувати пожежі на відкритій території.

Читайте також: Вогнеборці врятували на пожежі у селі Запорізької області песика — фото.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей