Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Під’їзди запорізьких багатоповерхівок зміняться до невпізнання — фото
Поделиться

У Запоріжжі проходить другий етап акції «Чистий під’їзд»

У Запоріжжі проходять масові прибирання в багатоповерхівках в рамках другого етапу акції «Чистий під’їзд». Її організатором виступає громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Головною метою акції є не тільки приведення під’їздів до ладу, а й налагодження дружніх відносин серед сусідів. Адже саме завдяки дружбі і згуртованості свій дім можна зробити найкращим.

Нагадаємо, в першому етапі акції взяли участь мешканці 50-ти під’їздів. У другому етапі за звання кращих позмагаються ще стільки ж учасників.

Одними з перших, хто вирішив змінити свої під’їзди у кращу сторону, стали жителі ОСББ «Радіаторна, 50», що в Заводському районі. З п’яти під’їздів дев’ятиповерхівки найактивнішими виявилися мешканці двох з них. Люди згуртувалися і подали заявку на участь в акції.

Як розповіла голова ОСББ «Радіаторна, 50» Нінель Суміна, ще до участі в проєкті її ініціативні сусіди почали ремонтувати під’їзди і прибирати на сходових майданчиках. А конкурс «Чистий під’їзд» ще більше їх згуртував і надихнув на зміни.

— В акції «Чистий під’їзд» ми беремо участь вперше. Але з «Зеленим центром» співпрацюємо давно. Ми брали участь в акціях «Ялинка в кожний двір» і «100 дворів». Завдяки цьому в нашому дворі є красива ялиночка і сучасний дитячий майданчик. Зараз для нас актуальне питання облагороджування під’їздів. Раніше ми все робили лише власними зусиллями. Прибирали та прикрашали все власноруч. Задумів і планів у нас багато, але ми розуміємо, що за власний кошт ми це не зробимо. Тому і сподіваємося на допомогу громадських спілок, — розповіла Нінель Суміна.

Зараз у багатоповерхівці на фінальній стадії ремонти перших поверхів. Щоб зробити свій під’їзд не тільки красивим, а й затишним, після робіт мешканці влаштували тут велике прибирання. Всі мийні засоби, швабри, відра і навіть фарбу людям привезли волонтери громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя».

На приведення до ладу своїх під’їздів мешканцям дається доба. За цей час вони мають не лише прибрати сміття, а й оригінально прикрасити свій дім, додати йому якоїсь родзинки.

— Головними критеріями оцінювання учасників є згуртованість, чистота і креативність. Ми хочемо, аби запорізькі під’їзди були оригінальними та цікавими, мали свою особливість. Тому заохочуємо людей до творчості, пропонуємо їм прикрасити сірі стіни малюнками, картинами чи поробками. Для того, аби обрати найкращі під’їзди, ми фіксуємо на фото, якими вони було до прибирання, і якими стали після. Відбір переможців проходить максимально прозоро, — зазначив менеджер проєкту «Чистий під’їзд» Ярослав Грошев.

До 3 жовтня експертна рада має обрати переможців проєкту. Вони отримають цінні призи для дому — набір поштових скриньок чи металеві тамбурні двері.

Мешканці дому по вул. Радіаторна, 50 сподіваються на перемогу в конкурсі та хочуть виграти тамбурні двері. В цьому їх підтримує і депутат Запорізької міської ради Павло Михайлик.

— Я як депутат цього округу неодноразово допомагав жителям цього будинку. За моєї підтримки тут відремонтували під’їзди та цоколь. Мешканців будинку я знаю не один рік, вони надзвичайно активні та ініціативні люди. А я звик таким допомагати. Тому і запропонував їм взяти участь в акції «Чистий під’їзд», — зазначив Павло Михайлик.

Нагадаємо, нещодавно громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» провела конкурс «Місце зустрічі». В ньому перемогли два проєкти з облагороджування скверу ім. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників.

Читайте також: У дворі в центрі Запоріжжя з’явиться спортивний майданчик

Фото автораКомментарии читателей