Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Під час ворожого обстрілу тяжке поранення отримав відомий політик із Запоріжжя
Поделиться

З тяжким пораненням в госпіталь потрапив відомий журналіст, політик і блогер  Юрій Гудименко

27 червня 2022 під час ворожого артилерійського обстрілу був поранений молодший сержант ЗСУ та співзасновник Демократичної Сокири Юрій Гудименко. Наразі Юрій перебуває у госпіталі.

Гудименко

Про стан пораненого чоловіка на своїй сторінці в соцмережі повідомила його дружина Наталія Смаглюк.

«Спросила, що передати. Сказав: «Я щасливий, що мене оточують такі люди». Стан стабільно важкий. Ліки не потрібні, все є. Лікарі як боженьки, роблять все, що від них залежить.

Про вчора стараюсь не думати, бо відновивши послідовність подій і медичну експертизу, розумію що справи йшли на хвилини. І вдячна кожному, кожному, хто збільшува їх кількість.

Він все знає. А зараз все в руках важкої артилерії, з якою навіть господь сперечатися не зможе. З Гудименко лише гарно їсти і думати про хороше.

Із вдячністю до вашої турботи дуже прошу не дзвонити без нагальної потреби. Юрі важко говорити. Коли буде готовий, сам вийде на зв‘язок і всіх обніме. А поки я буду писати в стрічку і показувати йому ваші вітання.

Дякую, артилеріє! Дякую кожному, хто допомагає поставити мій всесвіт на ноги. Обняла всіх від нього. І від себе. Сірко, ти все знаєш», — написала Наталія Смаглюк.

Гудименко Юра

Юрій Гудименко народився у Запоріжжі, тут отримав вищу освіту — закінчив історичний факультет ЗНУ.

Як інформує Вікіпедія, з 2008 року почав активно займатися політикою, проводити вуличні акції. Був неодноразово затриманий та притягнений до адміністративної відповідальності.

У 2010 році був затриманий за облиття фарбою пам’ятника Дзержинському у день встановлення у Запоріжжі пам’ятника Сталіну. Свої дії пояснив політичним протестом.

З цього приводу було відкрито карну справу, яку невдовзі було призупинено. У тому ж році 31 грудня було підірвано вибухівкою пам’ятник Сталіну у Запоріжжі. За декілька годин після цієї події Гудименка затримали у його квартирі та звільнили після 18-годинного допиту.10 січня 2011 року Юрія було затримано на вулиці і доставлено в ізолятор тимчасового тримання, а потім у СІЗО.

Загалом перебував в ув’язненні два місяці, після чого був засуджений до двох років позбавлення волі умовно за ч.2 ст. 296 КК України — «Хуліганство». Офіційна причина засудження — облиття фарбою пам’ятника Дзержинському у 2010 році.

Після Революції Гідності за поданням Генерального прокурора України Жовтневий районний суд скасував вирок Гудименку та іншим політв’язням в аналогічних справах.

Під час перебування у СІЗО почав писати нариси, після звільнення опублікував їх у власному блозі. Почав працювати в запорізьких ЗМІ.

У 2017 році  переїхав до Києва, де співпрацював із кількома сайтами, а також на волонтерських засадах вів щотижневу історичну передачу на військовому радіо «Армія.FM». 2018 рокуна  «5 каналі», де вів  почав вести блогерську телепередачу «Блогпост» і шоу «Блогпост: Hate Night Show».

24 травня 2019 року припинив співпрацю з «5 каналом», у зв’язку з реєстрацією політичної партії «Демсокира». На всеукраїнському рівні став відомий як лідер Руху «Демократична Сокира».

Читайте також: В окупованому місті Запорізької області на ворога почали працювати зірки радіо та телебачення

 Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей