Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Запорожье, Культура, Украина
Першим в Україні безбар'єрним островом стане Хортиця
Поделиться

До Дня Незалежності України на Хортиці презентують оновлений пагорб з оглядовим майданчиком, на який тепер можна буде легко піднятися

Хортиця стане першим в нашій країні безбар’єрним островом. Про це нагадали всім українцям у програмі «Сьогодні» на телеканалі «Україна 24». Запорожці та гості міста зможуть піднятися на пагорб з оглядовим майданчиком, звідки відкривається чудовий вид і розташований один із найвищих флагштоків України. Причому, якщо раніше піднятися по крутому схилу могли далеко не всі, то тепер це зможуть зробити й люди з інвалідністю, і матусі з колясками, завдяки реконструкції пагорба. Зокрема, там зробили зручну доріжку з плавним підйомом. Також ведеться реконструкція Музею історії запорозького козацтва. Прийти або приїхати до них можна по відремонтованій дорозі.

на Хортиці

А розташований поблизу музею та пагорба майдан «Козацьке коло«, де проводитимуть різноманітні цікаві заходи, вже реконструювали. Причому, з урахуванням інклюзивних потреб. Так, там встановили інформаційні таблички зі шрифтом Брайля та облаштували інклюзивний туалет. А біля всіх лавок та скульптур-оберегів, які стоять вздовж доріжок, поклали тактильну плитку. Це вбереже людей з порушеннями зору від травматизму. Офіційне відкриття оновленого «Козацького кола» відбудеться вже в цю суботу, 14 серпня. Там проведуть фестиваль родинних цінностей та традицій.

на Хортиці

Але, звичайно, на День Незалежності України, коли презентують всі реконструйовані об’єкти, тут буде особливо цікаво.

— Хортиця — найбільший острів на річці Дніпро, — зазначив генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. — І його облаштування  — це справа на багато років. Але головне — справа зрушила на краще. І Хортиця дійсно стає національною перлиною й одночасно — безбар’єрним простором, який прийме відвідувачів. Запрошуємо на День Незалежності України, На Покрову. Будемо раді бачити всіх, хто хоче відчути силу острова, відчути себе козаками, запорожцями та надихнутися таємничою історією Хортиці, вік якої 2 мільярди років.

Хортиця повинна оновиться, тому що вона приймає набагато більше туристів, ніж очікувалося. Для цього повинна бути створена сучасна туристична інфраструктура. Це розширення дороги, стоянки. Повинні бути створені громадські простори для проведення різних культурних заходів. Громадський простір «Козацьке коло» практично завершено і вже 14 серпня там пройде сімейне свято. Це і пагорб, який був насипаний під час будівництва музею. Він не має історичного значення, але це чудовий оглядовий майданчик.

Весь цей простір вже запрацює. І головне, що запущена реконструкція Музею історії запорозького козацтва, який є основною ідеологічною складовою Хортиці. Бо навколо козацтва будувалася вся міфологема Хортиці останніх 50 років.

Ми давно мріяли, що Хортиця стане дійсно національним об’єктом, але ситуація змінилася в останні два роки.

Нагадаємо, що довгоочікувані позитивні зміни у Національному заповіднику «Хортиця» відбуваються завдяки тому, що він увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». За словами Максима Остапенка, всього на реконструкцію чотирьох об’єктів у цьому році освоять близько 150 мільйонів гривень. Виділено кошти з державного та обласного бюджету. Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест залучився до проєкту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: Українці обирають обличчя Хортиці.


Комментарии читателей